Zloděj se místo krádeže málem upil slivovicí

ČTK ČTK
23. 2. 2009 10:45
Cheb - Šedesátiletý zloděj chtěl v pátek v noci krást v chebské elektroopravně. Namísto toho se ale v podniku, kam se vloupal, téměř upil k smrti nalezenou slivovicí.
"Ještě jednu a půjdu na to!" říkal si možná v pátek v noci šedesátiletý zloděj. Ke krádeži se ale nakonec nedostal
"Ještě jednu a půjdu na to!" říkal si možná v pátek v noci šedesátiletý zloděj. Ke krádeži se ale nakonec nedostal | Foto: Jaroslav Jiřička, Aktuálně

V domě našel dva a půl litru domácího alkoholu, který všechen vypil. Když ho našla policie, nekladl příliš velký odpor - zkolaboval a musel být převezen do nemocnice.

Nevídané množství slivovice udělalo své, zlodějův zdravotní stav je kritický, informovala chebská policejní mluvčí Martina Hrušková.

Vloupání oznámil čtyřiašedesátiletý majitel opravny v chebské Vrázlově ulici.

"Přivolaná policejní hlídka na místě zadržela muže z Písku a zjistila, že muž vypáčil hlavní vstupní dveře. V objektu muž nalezl dva a půl litru domácí slivovice, se kterou se uschoval v místnosti sociálního zařízení, a tam celou láhev vypil," popsala mluvčí.

Policie zahájila trestní řízení a lékař rozhodl o převozu opilého zloděje na záchytnou stanici do Sokolova.

"Před převozem ale podezřelý muž zkolaboval, a poté byl v kritickém stavu rychlou záchrannou službou převezen do nemocnice," dodala mluvčí. Způsobená škoda byla stanovena na 1850 korun.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Muž, jenž v březnu útočil v salonech v Georgii, se přiznal ke čtyřem vraždám

Muž obviněný z březnového zastřelení osmi lidí v masážních a kosmetických salónech v okolí Atlanty v americkém státě Georgia se v úterý přiznal ke čtyřem vraždám. Šest z osmi obětí byly ženy asijského původu. Informovala o tom agentura Reuters.

K tomu, že v polovině března zavraždil čtyři lidi v lázeňském salonu v okrese Cherokee asi 64 kilometrů severně od Atlanty, se Robert Aaron Long přiznal u soudu. Potvrdil také, že souhlasí s doporučením, aby byl v souvislosti s těmito vraždami odsouzen k čtyřem navazujícím doživotním trestům bez možnosti předčasného propuštění a dalším 35 letům na základě dalších bodů obžaloby.

Jeho oběti v okrese Cherokee byly identifikovány jako 33letá Delaina Ashley Yaunová, 54letý Paul Andre Michels, 49letá Xiaojie Yanová a 44letá Daoyou Fengová.

Long byl také obžalován z vražd dalších čtyř žen v okrese Fulton, kde se nachází Atlanta. Prokurátorka Fani Willisová uvedla, že Long na ženy v Atlantě cílil kvůli jejich rase, pohlaví a původu. Navrhne, aby byl odsouzen k trestu smrti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Dálnici D1 uzavřela na Přerovsku nehoda dodávky a kamionu, jeden z řidičů zemřel

Na nájezdu na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý odpoledne ve směru na Ostravu srazila dodávka s nákladním autem. Jeden z řidičů zemřel, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Nájezd na dálnici už je v obou směrech průjezdný. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila před 16:30 mluvčí policie Miluše Zajícová.

Nehoda se stala kolem 13:30 na nájezdu na D1 pod dálničním mostem ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel," uvedla Zajícová. Nájezd z D1 směrem na Lipník nad Bečvou je již zprůjezdněn, nájezd na D1 ve směru na Olomouc i Ostravu je průjezdný v jednom jízdním pruhu. "Žádáme projíždějící řidiče, aby byli při jízdě daným úsekem opatrní a obezřetní," uvedla Zajícová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy