reklama
 
 

Živě: Koten je šéfem bezpečnostního výboru. Poslance SPD podpořil i Klaus mladší

Aktualizováno 30. 11. 2017 10:01
PŘÍMÝ PŘENOS: Jednání Poslanecké sněmovny | Video: Poslanecká sněmovna
reklama
Nová sněmovna se ve čtvrtek opět sešla, aby potvrdila nominace do čela výborů. Všechna jména hlasováním hladce prošla, poslanci podpořili i Radka Kotena z SPD do čela důležitého bezpečnostního výboru.

Živě: Koten je šéfem bezpečnostního výboru. Poslance SPD podpořil i Klaus mladší

reklama
15:14
ČSSD

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) zamíří na poslední zahraniční cestu ve funkci předsedy vlády v úterý 12. prosince do Paříže na summit o ochraně klimatu. V tiskové zprávě o cestě informoval tiskový odbor Úřadu vlády. Následující den plánuje prezident Miloš Zeman jmenovat vládu Andreje Babiše (ANO).

12:45
SPD

Jak se staví SPD k vystoupení Česka z NATO?

12:06
KDU-ČSL

Jan Bartošek komentuje zvolení Radka Kotena do čela bezpečnostního výboru.

11:50

Nynější schůze sněmovny skončila už ve čtvrtek dopoledne. Pravidelné ústní interpelace na členy končící vlády se odpoledne neuskuteční. Nikdo z poslanců se do losování pořadí dotazů nepřihlásil. Na další schůzi se dolní komora sejde v úterý odpoledne.

10:39

Sněmovna odročila rozhodování o vydání předsedy a prvního místopředsedy hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka a poslance ODS Bohuslava Svobody k trestnímu stíhání do doby, až se k policejním žádostem vyjádří mandátový a imunitní výbor. S těmito body se plénum muselo vypořádat, když na ně v programu schůze přišla řada.

10:34
Piráti

Všichni členové Pirátů budou o víkendu elektronicky hlasovat o odvolání šéfa pirátské frakce Poslanecké sněmovny Jakuba Michálka z funkce místopředsedy strany. Důvodem je administrativní chyba, o které neinformoval kolegy. Michálek řekl, že podle reakcí, které zatím má, má mezi členy strany podporu. Návrh na odvolání může mezi Piráty podat skupina členů, což se už stalo řadě místopředsedů, uvedl. Vnitřní kritika je podle něj nezbytnou součástí dobře fungující politické strany.

10:33
ODS

Jako jediný z ODS podpořil v čele výboru Radka Kotena Václav Klaus mladší.

Hlasování ODS o předsedovi bezpečnostního výboru Hlasování ODS o předsedovi bezpečnostního výboru. Jako jediný z ODS podpořil v čele výboru Radka Kotena Václav Klaus mladší. | Foto: psp.cz
10:12
ODS

Šéf ODS Petr Fiala pogratuloval novým předsedům výborů z řad občanských demokratů. 

10:07

Schůze sněmovny bude pokračovat v 11:00.

9:46
SPD

Výsledky hlasování o předsedovi bezpečnostního výboru, Kotena z SPD podpořil i jeden z poslanců ODS - Václav Klaus mladší.

9:45
Piráti

Podle Mikuláše Ferjenčíka začíná "hra o zákony".

9:43
TOP 09

Dominik Feri pogratuloval novému předsedovi bezpečnostního výboru.

9:39
KDU-ČSL

"Do budoucna se patrně bezpečnostní výbor bude zabývat otázkami jako nebezpečí mikrovlnek s dopadem na zdraví člověka, dalším tématem předpokládám, že může být, že v rámci civilní obrany budeme fasovat hliníkové čepičky proti Chemtrails a případně další riziko bude to, že bezpečnostní a informační služba se bude místo vlivu Ruska a Číny zabývat otázkami škodlivosti iluminátů," varoval Jan Bartošek (KDU-ČSL)  poslance před potvrzením předsedy bezpečnostního výboru Radka Kotena.

9:27
SPD

Poslanci potvrdili, že předsedou bezpečnostního výboru bude Radek Koten (SPD). 

9:26

Nyní poslanci budou hlasovat o potvrzení předsedy bezpečnostního výboru Kotenovi (SPD).

9:12
 

Hlasování se bude opakovat kvůli problémům s hlasovacím zařízením. 

9:11

Poslanci nepotvrdili předsedy všech výborů s výjimkou bezpečnostního výboru. 

9:08

Pokračuje schůze sněmovny. Poslanci by měli také potvrzovat zvolené předsedy výborů. Na programu jsou také pravidelné interpelace.

9:07
 

Vážení čtenáři, vítáme vás u dalšího dne povolebního vyjednávání. Události sledujeme on-line.

21:20
 

Zřejmě jen částečný pokrok přinesla dnešní večerní schůzka předsedů všech sněmovních stran. Poslanci se po zhruba dvě a půl hodiny dlouhém jednání před novináři nezastavili a nechtěli komentovat, k čemu dospěli. Šéf poslanců hnutí ANO Jaroslav Faltýnek pouze naznačil, že strany dospěly k dohodě ohledně výborů a stálých delegací, naopak trvají rozpory ohledně komisí. Jednání by mohlo pokračovat ve čtvrtek.

autoři: Domácí, ČTK | 29. 11. 2017 11:03

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama