Zemřel Ivan Medek, novinář a exkancléř Václava Havla

Zpravodajská směna
6. 1. 2010 13:30
Příčinou jeho smrti byly podle manželky nemoci a stáří

Praha - Ve věku 84 let zemřel v Praze novinář, muzikolog a bývalý kancléř prezidenta Václava Havla Ivan Medek.

Podle Medkovy manželky Heleny byly příčinami úmrtí jejího muže "nemoci a stáří".

Ivan Medek se narodil 13.7.1925 v Praze. Působil jako hudební kritk a publicista. V roce 1978 byl zakládajícím členem Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných.

Pod tíhou stupňující se perzekuce odešel v srpnu 1978 do exilu, kde pracoval jako stálý spolupracovník rozhlasových stanic Hlas Ameriky a Svobodná Evropa.

Po revoluci v letech 1996 až 1998 působil ve funkci vedoucího kanceláře prezidenta Václava Havla.

Legendárním se stalo v osmdesátých letech jeho záverečné odhlašování rozhlasových příspěvků: Ivan Medek, Hlas Ameriky, Vídeň.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 58 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy