Zemanovi dárci a vymáhání pohledávek. Pohled za kulisy

Eliška Bártová Eliška Bártová
6. 3. 2013 19:44
Deník Insider dále rozplétá složitou síť vztahů mezi sponzory nastupujícího prezidenta
Miloš Zeman a předseda Zemanovců Vratislav Mynář. Právě on vystupoval jako držitel akcií jedné z firem, které se do vymáhání zapojily.
Miloš Zeman a předseda Zemanovců Vratislav Mynář. Právě on vystupoval jako držitel akcií jedné z firem, které se do vymáhání zapojily. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Dopravní podnik v hlavním městě zatajuje cenu pohledávek za pokuty černých pasažérů, které odprodal firmě Tessile ditta.

Deník Insider o tom píše v souvislosti se sítí dárců, která finančně přispěla Miloši Zemanovi (jeho straně) před volbami v roce 2010 a v kampani před přímou volbou. Právě firmu Tessile ditta (ač sama nic přímo nedarovala) lze zařadit do spletité sítě vztahů Zemanových sponzorů, od nichž plynula v uvedených letech finanční podpora. Už proto, že některé z pohledávek postoupila podle zjištění Insideru dalším firmám, v nichž už se objevují přímí Zemanovi sponzoři.

Deník upozorňuje, že jde o firmy s anonymními akciemi, a také na to, že dopravní podnik dosud odmítá o této věci poskytovat informace. Při pátrání, o jak velký obchod s Tessile ditta šlo, například na oficiální dotaz uvedl, že celkovou výši částek neeviduje.

Přitom Insideru se poté podařilo tuto sumu dohledat v oficiálních výročních zprávách. Deník také připomíná postoj soudu, který postup jedné z firem, které pohledávky vymáhaly, označil tak, že je v rozporu s dobrými mravy.

Okruh sponzorů, kteří mají k Tessile ditta vazby, zachycuje následující graf. Červeně označeny jsou dary z roku 2010, zeleně ty z roku 2013.

Foto: Aktuálně.cz

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Kdo je spojen s firmami vymáhajícími pohledávky a jaké se při tom užívají postupy.

 

Právě se děje

Další zprávy