Zeman řekl, jak by známkoval ministry. Herman se za něj stydí, Sobotka mluví o rozpadu osobnosti

ČTK ČTK
22. 6. 2017 23:39
Kdyby prezident mohl známkovat členy současné koaliční vlády, jedničku by od něj dostala ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO), řekl v pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem. Naopak lidovečtí ministři kultury Daniel Herman a zemědělství Marian Jurečka by u hlavy státu propadli. Zeman také znovu kritizoval premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) kvůli koaliční krizi. Když někdo vyhazuje svého partnera čtyři měsíce před volbami, "tak se chováš jako svině," uvedl prezident. "Já se obávám, že na straně pana prezidenta dochází k určitému rozpadu osobnosti, a obávám se, že to bude pouze čím dál tím horší," reagoval premiér Sobotka v Bruselu po jednání na summitu EU.
Zeman byl v televizním pořadu při hodnocení ministrů vulgární | Video: TV Barrandov

Praha/Brusel - Kdyby mohl prezident Miloš Zeman známkovat členy současné koaliční vlády, jedničku by od něj dostala ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO). Naopak lidovečtí ministři kultury Daniel Herman a zemědělství Marian Jurečka by u hlavy státu propadli.

Zeman ve čtvrtek v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov také znovu kritizoval premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) za to, že podle něj krátce před volbami zbytečně vyvolal koaliční krizi, když se rozhodl odvolat ministra financí a šéfa ANO Andreje Babiše.

Za slušné chování Zeman považuje, když si někdo před čtyřmi lety vybral někoho jako partnera, tak to s ním ještě čtyři měsíce do voleb vydrží. Když ale někdo vyhazuje svého partnera čtyři měsíce před volbami, "tak se chováš jako svině," uvedl prezident.

"Já se obávám, že na straně pana prezidenta dochází k určitému rozpadu osobnosti, a obávám se, že to bude pouze čím dál tím horší," reagoval premiér Sobotka v Bruselu po čtvrtečním jednání na summitu EU.

Pokud by se hodnotila vláda jako v krasobruslení, Zeman by prý Sobotkovu týmu dal slušnou známku za technické provedení. "Ale umělecký dojem je mizerný," dodal. "Politici mají oslňovat v dobrém slova smyslu, ale když tam máte šedivou bytost, která má charisma lahve od okurek, tak těžko můžete oslňovat," uvedl Zeman, jehož už tak napjaté vztahy se Sobotkou se vyostřily během nedávné koaliční krize.

Herman na Zemanovo známkování reagoval na Twitteru. "Kdyby mě M. Zeman chválil, ptal bych se, kde jsem udělal chybu. Stydím se, že na Pražském hradě sedí člověk, který nectí heslo své standarty," napsal ministr kultury.

Jiří Drahoš po třech měsících od oznámení kandidatury: Mám šanci Zemana porazit. | Video: Radek Bartoníček
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy