Zelené povede do eurovoleb předseda Liška

ČTK ČTK
9. 3. 2014 18:45
Mandát evropského poslance byl podle Lišky pro české politiky až na výjimky 'odstavnou kolejí'. To chtějí zelení změnit.
Předseda Strany zelených Ondřej Liška.
Předseda Strany zelených Ondřej Liška. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Kandidátku Strany zelených ve volbách do Evropského parlamentu povede stranický předseda a někdejší ministr školství Ondřej Liška. Za ním bude na listině právnička Michaela Suchardová. ČTK o tom v neděli informoval mluvčí zelených Jan Žáček.

Program zelených pro květnové volby do EP podle něho klade důraz na ekonomické oživení a prosperitu Evropy, zajištění rovných šancí a na kvalitní život ve zdravém prostředí.

Mandát evropského poslance byl podle Lišky pro české politiky až na výjimky 'odstavnou kolejí'. "To chtějí zelení změnit, proto kandiduji do Evropského parlamentu jako předseda strany. Chci, aby se Evropa vrátila do české politiky," sdělil Liška.

Zelení byli v letech 2006 až 2010 sněmovní a jednu dobu i vládní stranou. V předminulých a minulých předčasných volbách do dolní komory neuspěli. V minulých evropských volbách dostala Strana zelených zhruba dvě procenta hlasů.

 

Právě se děje

Další zprávy