V Praze 9 probíhají volby do Senátu. O návrat se pokouší Michálek či Syková

Ilustrační foto.
Piráti vyslali do boje o senátorské křeslo zastupitele Prahy 9 a učitele dějepisu Petra Daubnera. Jeho kandidaturu podporují zároveň ČSSD a Zelení.
O post senátora usiluje za ODS s podporou lidovců dlouholetý starosta Prahy 9 Jan Jarolím. V čele radnice stojí od roku 2006.
Za ANO kandiduje bezpečnostní expert a pedagog Martin Hrubčík. Jeho kandidaturu podpořila odstupující Baudyšová, která byla zvolena také za ANO.
O návrat do Senátu se pokouší Libor Michálek, který svůj mandát za piráty v posledních volbách neobhájil. Nyní kandiduje za hnutí VIZE pro Česko, jehož je předsedou.
Foto: Jakub Plíhal
Martina Heroldová Martina Heroldová
5. 4. 2019 16:56
Voliči v Praze 9 až do sobotních 14:00 vybírají svého nového zástupce v Senátu. Jeden z deseti kandidátů nahradí v horní komoře Zuzanu Baudyšovou (za ANO), která na funkci senátorky rezignovala ze zdravotních důvodů. O doplňovací volby je však zatím malý zájem. Za první dvě hodiny od otevření volebních místností přišlo podle ČTK jen 4,8 procenta voličů. Podívejte se, kdo o funkci usiluje.
 

Právě se děje

před 8 minutami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy