Senátorka Baudyšová rezignovala. Důvodem jsou zdravotní problémy, vysvětlil Drahoš

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 29. 1. 2019 12:03
Senátorka Zuzana Baudyšová (ANO) rezignovala na svůj post. "Ano, tuto informaci mohu potvrdit," řekla Aktuálně.cz stručně mluvčí horní komory Eva Davidová s tím, že bližší informace k odchodu Baudyšové podá Senát později. Za její rezignací mají být zdravotní důvody.
Zuzana Baudyšová.
Zuzana Baudyšová. | Foto: Nadace Naše dítě

"Musím bohužel omluvit z dnešního zasedání senátorku Baudyšovou, která kvůli zdravotním důvodům rezignovala a momentálně je hospitalizována. Doufám, že se brzy uzdraví," řekl senátor Jiří Drahoš na školském výboru Senátu. 

Baudyšová byla do horní komory zvolena v roce 2014 za Prahu 9. Její mandát měl vypršet příští rok. V obvodu se tak budou muset konat ještě letos doplňovací senátní volby. Baudyšová svou rezignaci oznámila písemně předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi (ODS).

Asistent Baudyšové Jan Dobeš se k situaci odmítl vyjádřit.

Sedmdesátiletá Baudyšová je prezidentkou Nadace Naše dítě na pomoc dětem v krizových životních situacích a zakladatelkou Linky bezpečí. V Senátu působila Baudyšová ve školském výboru a v komisi pro sdělovací prostředky.

"Vážím si Zuzany Baudyšové a oceňuji práci, kterou odvedla v rámci nadace Naše dítě i v rámci svého senátního působení," uvedla předsedkyně senátorského klubu ANO Zdeňka Hamousová. Odchod Baudyšové označila za reálné vyhodnocení situace. "Ona i její rodina vyhodnotily, že potřebuje co nejnižší pracovní zatížení, a naopak co nejvíce klidu, takže rozumíme rozhodnutí vzdát se v tuto chvíli mandátu," dodala.

Senátorský klub ANO bude mít po odchodu Baudyšové sedm členů.

Nové senátní volby v Praze 9 se budou muset uskutečnit podle zákona do tří měsíců. Prezident Miloš Zeman je tak bude muset vyhlásit nejpozději na 26. a 27. dubna.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy