Zábavní park v Praze narazil i s Petrem Fejkem

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
12. 6. 2013 18:50
Někdejší veleúspěšný ředitel zoo ve službách projektu Park Orbis Pictus
Petr Fejk.
Petr Fejk. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Někdejší populární ředitel pražské zoo Petr Fejk neprožívá ani na své třetí štaci, která následovala po veleúspěšném angažmá v zoologické, úplně bezproblémové časy.

Poté, co předčasně opustil místo ředitele Českého domu v New Yorku a také velmi dobře placené místo ombudsmana Českých drah, se v hlavním městě zadrhl projekt velkého zábavního parku Orbis Pictus.

Pro něj Fejka před rokem získal podnikatel Jiří Rain, který se na různých místech v republice pokouší svoji vizi prosadit už od 90. let minulého století. Během zhruba dvaceti let padly plány na výstavbu parku v Roudnici nad Labem či v Mostě a navzdory významné manažerské posile nyní narazily i v Praze.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Jak pokračuje Fejkův projekt a kde bude nakonec zábavní park stát?

 

Právě se děje

před 15 minutami

Německé Zelené povede do parlamentních voleb Annalena Baerbocková. Má šanci stát se novou kancléřkou

Německé Zelené povede do parlamentních voleb na podzim předsedkyně strany Annalena Baerbocková. Má tak i šanci stát se novou kancléřkou. Popularita Zelených v Německu sílí a ekologická strana má podle průzkumů vysoké šance, že po volbách bude sestavovat vládu.

Konzervativní duo stran CDU/CSU stávající kancléřky Angely Merkelové zatím svého lídra neurčilo. O úřad se uchází šéf větší ze dvou stran CDU Armin Laschet i oblíbenější bavorský premiér Markus Söder. Jasno chtěli mít konzervativci už v neděli, spory v rámci strany tomu ale brání.

Zdroj: Zahraničí
před 34 minutami

Perušič se Schweinerem jsou na písku v Mexiku ve čtvrtfinále

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem se probojovali na čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Cancúnu do čtvrtfinále. Češi, kteří v březnu ovládli akci stejné kategorie v Dauhá, v play off dvakrát vyhráli a skončí nejhůře na děleném pátém místě.

Perušič se Schweinerem začali na písku v Mexiku porážkou, ale klíčový duel ve skupině proti domácí dvojici Rodolfo Ontiveros, Juan Virgen po odvrácení šesti mečbolů vyhráli a následně v play off vyřadili Nikitu Ljamina s Tarasem Myskivem z Ruska i americký pár Tri Bourne, Trevor Crabb. S ruskými soupeři sehráli další třísetovou bitvu, přičemž rozhodující sadu zvládli 15:9, hráče z USA poté zdolali 21:18 a 21:12.

Dnes večer (od 21:00 SELČ) se o postup do semifinále utkají české jedničky s další dvojicí z Ruska Ilja Lešukov, Konstantin Semjonov, vicemistrům Evropy z roku 2019. O další krok se tak Perušič se Schweinerem přiblížili účasti na olympijských hrách v Tokiu.

V Cancúnu se následně uskuteční ještě další dva turnaje Světového okruhu, předposlední ze sedmí dílů se bude od 2. června hrát v Ostravě.

Další zprávy