Zábavní park v Praze narazil i s Petrem Fejkem

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
12. 6. 2013 18:50
Někdejší veleúspěšný ředitel zoo ve službách projektu Park Orbis Pictus
Petr Fejk.
Petr Fejk. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Někdejší populární ředitel pražské zoo Petr Fejk neprožívá ani na své třetí štaci, která následovala po veleúspěšném angažmá v zoologické, úplně bezproblémové časy.

Poté, co předčasně opustil místo ředitele Českého domu v New Yorku a také velmi dobře placené místo ombudsmana Českých drah, se v hlavním městě zadrhl projekt velkého zábavního parku Orbis Pictus.

Pro něj Fejka před rokem získal podnikatel Jiří Rain, který se na různých místech v republice pokouší svoji vizi prosadit už od 90. let minulého století. Během zhruba dvaceti let padly plány na výstavbu parku v Roudnici nad Labem či v Mostě a navzdory významné manažerské posile nyní narazily i v Praze.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Jak pokračuje Fejkův projekt a kde bude nakonec zábavní park stát?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Barcelona kvůli pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.

Barcelona proto požádala vládu autonomního společenství, aby se mohly volby uskutečnit poštou. Katalánská vláda tuto možnost prověřuje. Nový termín voleb nebyl určen.

Jeden z nejslavnějších klubů světa je bez řádného prezidenta od konce října loňského roku, kdy odstoupil Josep Bartomeu. Barcelonu vede jako prozatímní šéf Carles Tusquets, jenž se voleb účastnit nebude.

Kandidáty na prezidentskou funkci jsou Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa. Za favorita je považován bývalý šéf Barcelony z let 2003-2010 Laporta, který slíbil, že udělá maximum pro udržení klubové ikony Lionela Messiho, jemuž v červnu vyprší smlouva.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polská vláda chce zabránit Facebooku a Twitteru v mazání obsahu a uživatelských účtů

Polské ministerstvo spravedlnosti v pátek oznámilo, že připravuje nový zákon, který by měl omezit moc sociálních sítí jako jsou Facebook a Twitter mazat obsah příspěvků a zavírat účty. Podle chystaného zákona by tak směly činit jen v případě, že by obsah porušoval polské zákony, upozornila agentura AFP. Experti podle opozičního tisku mají pochyby, zda by nový polský zákon mohl být něčím více než jen politickým gestem.

Chystaný zákon o svobodě slova na internetu počítá podle listu Gazeta Wyborcza se vznikem rady, která by mohla nařídit sociálním médiím obnovit odstraněný obsah, pokud je v souladu s polskými zákony. Mohla by také udělovat pokuty sahající od 50 000 po 50 milionů zlotých (asi od 288 000 po 288 milionů Kč), uvedl před novináři ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro. Pět členů rady by volili poslanci třípětinovou většinou na šest let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy