Po "aféře Fejk" České dráhy zrušily post ombudsmana

ČTK ČTK
26. 7. 2011 21:14
Dráhy se v řešení stížností vrátí k původní praxi
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - České dráhy definitivně zrušily funkci ombudsmana.

Po nedávném odchodu Petra Fejka z této pozice firma zrušila také příslušné webové stránky a vrátila se k původní praxi, kdy cestující stížnosti na fungování železnice vyplňují přes anonymní formulář.

Informoval o tom server iHNed.cz.

"V rámci pravidelných aktualizací našich webových stránek byly odstraněny neaktuální odkazy související s činností ombudsmana," potvrdil serveru mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Cestující se podle něj mohou obracet se svými podněty a připomínkami na Odbor provozu osobní dopravy. "Nejsnazší a nejrychlejší je zaslat podnět cestou kontaktního formuláře na našich webových stránkách," řekl Šťáhlavský.

Konkrétní osobu, která by měla vyřizování stížností a podnětů na starosti, vedení drah podle serveru nepověřilo a ani ji nehledá.

Fejk nastoupil do funkce ombudsmana Českých drah na začátku letošního března. Generální ředitel ČD Petr Žaluda v rozhovoru pro HN uvedl, že se nejprve s Fejkem na přijetí domluvil a teprve poté pro něho hledal vhodnou pozici. Poté, co odboráři kritizovali ombudsmanův přehnaně vysoký plat, Fejk v červnu odešel.

Fejkův měsíční plat u ČD byl podle informací zveřejněných v médiích 270.000 Kč, v rámci konkurenční doložky si také odnesl devět měsíčních platů za to, že nebude tři čtvrtě roku pracovat ve stejném oboru, protože se účastnil jednání představenstva ČD a dostal se tak k citlivým informacím.

Fejk je znám hlavně díky svému působení v pražské zoo, od ledna 2010 do konce roku byl ředitelem Českého centra a České národní budovy v New Yorku.

 

 

Právě se děje

před 31 minutami

Barcelona kvůli pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.

Barcelona proto požádala vládu autonomního společenství, aby se mohly volby uskutečnit poštou. Katalánská vláda tuto možnost prověřuje. Nový termín voleb nebyl určen.

Jeden z nejslavnějších klubů světa je bez řádného prezidenta od konce října loňského roku, kdy odstoupil Josep Bartomeu. Barcelonu vede jako prozatímní šéf Carles Tusquets, jenž se voleb účastnit nebude.

Kandidáty na prezidentskou funkci jsou Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa. Za favorita je považován bývalý šéf Barcelony z let 2003-2010 Laporta, který slíbil, že udělá maximum pro udržení klubové ikony Lionela Messiho, jemuž v červnu vyprší smlouva.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polská vláda chce zabránit Facebooku a Twitteru v mazání obsahu a uživatelských účtů

Polské ministerstvo spravedlnosti v pátek oznámilo, že připravuje nový zákon, který by měl omezit moc sociálních sítí jako jsou Facebook a Twitter mazat obsah příspěvků a zavírat účty. Podle chystaného zákona by tak směly činit jen v případě, že by obsah porušoval polské zákony, upozornila agentura AFP. Experti podle opozičního tisku mají pochyby, zda by nový polský zákon mohl být něčím více než jen politickým gestem.

Chystaný zákon o svobodě slova na internetu počítá podle listu Gazeta Wyborcza se vznikem rady, která by mohla nařídit sociálním médiím obnovit odstraněný obsah, pokud je v souladu s polskými zákony. Mohla by také udělovat pokuty sahající od 50 000 po 50 milionů zlotých (asi od 288 000 po 288 milionů Kč), uvedl před novináři ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro. Pět členů rady by volili poslanci třípětinovou většinou na šest let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy