reklama
 
 

Za srážku vlaků na Vysočině a 13 zraněných může člověk

10. 11. 2008 14:25
Nehodu u Ždírce nad Doubravou zavinil lidský faktor

Vysočina - U Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku se čelně v malé rychlosti srazily osobní a nákladní vlak. Ani jeden nevykolejil. Zraněno bylo třináct lidí.

Záchranáři zasahovali u dvou těžkých zranění, dvou středně těžkých a devíti lehkých. "Deset osob bylo převezeno do nemocnice," uvedl mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Na místě zasahovali policisté, záchranáři a pět jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů z Vysočiny a Pardubického kraje. Trať zůstává neprůjezdná, policisté a drážní inspekce nyní nehodu vyšetřují.

S největší pravděpodobností selhal jedinec

"Na stanovení přesných příčin je dosud brzy. Nehodu však s největší pravděpodobností zavinil lidský faktor," sdělil tiskový mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar.

Podle předběžných zjištění došlo k chybné manipulaci s nákladním vlakem, který byl řízen pomocí vysílačky.

V třítisícovém Ždírci nad Doubravou je nevětší pila v Česku, která ročně pořeže 590 tisíc metrů krychlových  řeziva a další dřevozpracující závody. Nákladní vlak naložený dřevem pravděpodobně opouštěl některý z podniků.

"Náš právník hovořil s oběma strojvedoucími, nemohu potvrdit, zda jsou zraněni, v ohrožení života ale nejsou," dodal tiskový mluvčí Federace strojvůdců ČR Libor Poláček.

Komplikace vyřeší náhradní doprava

Podle Českých drah nejde o hlavní trať, přesto se ale dají čekat komplikace. "Vyřeší je náhradní doprava," uvedl Šťáhlavský.

Jak dlouho bude trať neprůjezdná, nedokázal mluvčí odhadnout.

Osobní vlak Regionova jedoucí z Pardubic do Havlíčkova Brodu narazil do posunu několika vagónů nákladního vlaku ČD Cargo. Ke srážce došlo nedaleko stanice.

Zablokovaný železniční přejezd na silnici č. 37 ze Ždírce do Trhové Kamenice je již průjezdný.

autoři: Vendula Křížová, Domácí, Jiří Hloušek | 10. 11. 2008 14:25

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama