Z vraždy na Jihlavsku obvinila policie sedmnáctiletého muže, vraždil kladivem

ČTK ČTK
26. 2. 2024 11:11
Z vraždy v Kostelci na Jihlavsku obvinila policie sedmnáctiletého mladíka, který podle ní v pátek zavraždil jednašedesátiletého muže. Žil s ním v jednom domě. Motivem vraždy byl zřejmě osobní vztah, vražednou zbraní kladivo. Mladík je podle policie uživatelem drog.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Profimedia.cz

Státní zástupce v pondělí dostane od vyšetřovatele podnět k vypracování návrhu na jeho vazební stíhání. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí policie Dana Čírtková. "Vzhledem k tomu, že se v případě obviněného mladíka jedná o osobu, která je mladší osmnácti let, nemůžeme ze zákonných důvodů poskytovat k této osobě žádné podrobnější informace," sdělila Čírtková.

Vraždou se začala policie zabývat v pátek v noci. Tělo mrtvého muže leželo na dvorku rodinného domu. Bylo zřejmé, že zemřel násilnou smrtí. Víc informací poskytla soudní pitva.

Mladík se podle Čírtkové dostal brzy do okruhu možných pachatelů. "V průběhu soboty se podařilo kriminalistům zjistit možný pohyb tohoto mladíka. Vzhledem k tomu, že nebyl pro kriminalisty neznámý, pátrání po jeho pohybu probíhalo s velkou obezřetností. Mladík byl totiž uživatelem omamných a psychotropních látek a pod jejich vlivem bylo jeho jednání nepředvídatelné," uvedla Čírtková. Mladíka policie dopadla v sobotu okolo poledne díky kamerovému systému v Jihlavě. V centru města ho zadrželi městští strážníci.

Událost v Kostelci je letos druhým případem vraždy, která se na Vysočině stala. "První případ se stal 10. ledna na Havlíčkobrodsku, kde bylo nalezeno tělo ženy. Z její vraždy kriminalisté obvinili jednačtyřicetiletého muže, který je stíhán za zvlášť závažný zločin vraždy vazebně," dodala Čírtková.

 

Právě se děje

Další zprávy