Vysoce postavená úřednice ERÚ našla v kanceláři štěnici

ČTK ČTK
14. 7. 2014 16:01
Odposlouchávací zařízení bylo v kanceláři pravděpodobně od Velikonoc. Kdo je tam umístil, prověří policie.
Předsedkyně ERÚ Alena Vitásková
Předsedkyně ERÚ Alena Vitásková | Foto: ČTK

Praha - Vysoce postavená úřednice Energetického regulačního úřadu (ERÚ) našla ve své kanceláři odposlouchávací zařízení. Napsal to v pondělí server iHned.cz.

Zařízení s instalovanou SIM kartou bylo do kanceláře nastrčeno zřejmě kolem Velikonoc a zatím není jasné, kdo ho tam umístil. Předsedkyně ERÚ Alena Vitásková chce o celé záležitosti ještě v pondělí mluvit s policejním prezidentem Tomášem Tuhým, uvedl server.

Přístroj byl údajně instalován v sekci, kterou procházejí prakticky všechny přípravy nových zákonů, ale například i rozklady rozhodnutí úřadu. Zatím není jasné, kdo do kanceláře odposlouchávací zařízení dal – zda policie, či někdo jiný. Mluvčí úřadu Jiří Chvojka nález odmítl komentovat.

ERÚ pod vedením Vitáskové v minulosti například prověřoval, jak se někteří majitelé fotovoltaických elektráren dostávali ke včasnému připojení sítě i lepším dotovaným cenám.

V minulosti měla Vitásková kvůli kauzám spojeným s obnovitelnými zdroji dokonce policejní ochranku, protože se prý někdo snažil vytlačit její auto z dálnice nebo poškodil výtah, ve kterém jela.

V případu přidělení licence dvěma elektrárnám miliardáře Zdeňka Zemka se však dostala mezi obžalované sama Vitásková. Šéfka ERÚ považuje celý případ za vykonstruovaný a zmanipulovaný.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Salač zajel v trénincích Moto3 v Aragónu šestý nejlepší čas

Český motocyklový závodník Filip Salač si v pátek v rámci Velké cenu Aragónu třídy Moto3 zapsal v kombinovaném pořadí obou měřených tréninků šestý nejlepší čas. Výkonem 1:59,103 minuty zaostal o půl vteřiny za nejrychlejším mužem dne, jímž se stal Ital Andrea Migno. Salačův týmový kolega Jakub Kornfeil obsadil dvanáctou příčku se ztrátou tři čtvrtě vteřiny na lídra.

Další zprávy