Obrazem: Benešov versus Ostrava. Babiš vysvětloval billboardy, Pavel, že nechce válku

Obrazem: Benešov versus Ostrava. Babiš vysvětloval billboardy, Pavel, že nechce válku
Petr Pavel před druhým kolem prezidentských voleb vyrazil na setkání s občany do Ostravy.
Na mítink cestoval vlakem.
V několika předvolebních rozhovorech avizoval, že by se jako prezident snažil snížit uhlíkovou stopu a k cestám by více využíval právě železnici.
Pavla do Ostravy doprovázelo i několik novinářů.
Foto: Honza Mudra
Magdalena Synková Martina Heroldová Magdalena Synková, Martina Heroldová
19. 1. 2023 21:06
Prezidentští kandidáti Petr Pavel a Andrej Babiš dál pokračují v kontaktní kampani a objíždějí města v Česku, kde se snaží před finálním soubojem přesvědčit voliče. Pavel vyrazil vlakem do Ostravy, kde na něj čekaly tisíce lidí, Babiš se se svými příznivci setkal ve středočeském Benešově. Oba však museli čelit i svým odpůrcům a vysvětlovat některé své postoje.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Útočník v bruselském metru pobodal tři lidi, policisté podezřelého zadrželi

Útočník v pondělí večer na stanici bruselského metra Schuman poblíž sídel institucí Evropské unie pobodal tři lidi. Jeden zraněný je ve vážném stavu, uvedla policie. Policie podezřelého zadržela, na místě zasahují dvě sanitky. Metro je mimo provoz, píše belgický list La Libre. Podle agentury AFP měl zadržený v minulosti psychické obtíže.

Několik svědků uvedlo, že muž ozbrojený nožem se pohyboval ve vlaku metra jedoucím směrem do centra. "Lidé utíkali všema směry, hodně se křičelo," uvedl jeden ze svědků a dodal, že útočník napadl ženu, která se chystala vystoupit. Na sociálních sítích se objevili záběry, na nichž je vidět několik policistů v neprůstřelných vestách, kteří obklíčili mladého muže v džínách a tričku. Ten si po výzvě lehl na zem a dal ruce za hlavu.

První informace hovořily o jednom raněném, policie později uvedla, že zranění jsou tři, z toho jeden vážně. Podle svědků útočník kromě ženy s kočárkem napadl také malého chlapce, píše La Libre. Útok se odehrál kolem 18. hodiny na stanici Schuman, desítky metrů od sídel Evropské rady a Evropské komise. Podle AFP do stanice metra bezprostředně po napadení přiběhlo několik policistů v civilu.

První poznatky z vyšetřování nenaznačují, že by se mohlo jednat o teroristický čin, uvedla belgická veřejnoprávní stanice RTBF s odkazem na bruselskou prokuraturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy