Nad pět procent by se v září dostalo pět politických stran a hnutí. Na třetím místě za ANO a ODS s 18 procenty by byla SPD s 11,5 procenta, následovaná Piráty s devíti procenty a STAN se 7,5 procenta. Pod hranicí vstupu do sněmovny by zůstaly se čtyřmi procenty TOP 09 a Přísaha, s 2,5 procenta sociální demokracie a shodně se dvěma procenty KSČM a Zelení.
Pokud by strany kandidovaly ve stejných koalicích jako v loňských sněmovních volbách, zvítězilo by hnutí ANO s 31,5 procenta hlasů. Koalice Spolu tvořená ODS, TOP 09 a KDU-ČSL by získala o tři procentní body méně než ANO. Shodně 12 procent hlasů by získala SPD a koalice Pirátů a STAN.
"Mírný, ale setrvalý pokles stále vidíme u ODS, která ztratila dalšího 1,5 procentního bodu. (…) Odchody od ODS směřují z poloviny k jiným stranám vládní koalice, z poloviny pak k opozici, hlavně k hnutí ANO a případně k neparlamentním stranám," uvedla v ČT k průzkumu analytička Kantar CZ Nikola Kopáčová. Jako hlavní důvod odchodu k jiným než vládním stranám podle ní voliči uvádějí nečinnost vlády v energetické krizi a celkovou nekompetentnost.
V posledním volebním modelu agentury Kantar CZ publikovaným zhruba před měsícem mělo hnutí ANO podporu 30,5 procenta a ODS 19,5 procenta. Naopak mírně vzrostla podpora SPD, Pirátů, STAN a lidovců.
Podle posledního průzkumu agentury Media, který publikovala na konci září, by volby v srpnu vyhrálo ANO s 30,5 procenta před ODS (19,5 procenta) a třetí SPD (11 procent). Proti květnovému průzkumu si ANO a SPD polepšily, ODS si o tři procentní body pohoršila.