Hnutí SPD by v září získalo 9,5 procenta hlasů, hnutí STAN 6,5 procenta hlasů a výsledek TOP 09 by byl 5,5 procenta. Pod pětiprocentní hranicí nutnou pro vstup do Sněmovny by těsně skončili komunisté, lidovci a sociální demokraté. Agentura ale upozorňuje na to, že vzhledem ke statistické odchylce, je překonání pětiprocentní hranice nejisté u stran, které se kolem ní pohybují
Strany současné vládní koalice mají podporu 40,5 procenta voličů, v dolní komoře by tak měly 91 křesel. Část voličů koalic Spolu či Pirátů a STAN nyní k volbám jít neplánuje nebo plánuje, ovšem neuvádí, koho by volili. "Volbu opozičních stran ale nezvažují. Hypoteticky se tím otvírá příležitost vzniku nového politického subjektu," podotkli statistici.
Voleb by se nyní určitě zúčastnilo 55,5 procenta lidí, dalších 10,5 procenta dotázaných účast zvažuje. Naopak k volbám by určitě nešlo 27 procent lidí, sedm procent pak uvedlo, že by spíše nešlo. Od minulého průzkumu klesla ochota účastnit se voleb o pět procentních bodů, což podle Medianu pomáhá stranám se stabilním voličským jádrem. Volební účast ve volbách v říjnu 2021 byla 65,43 procenta.
Nejsilnější voličské jádro má hnutí ANO, rozhodnuto pro jeho volbu je 26,5 procenta lidí. Je to víc než potenciál kterékoliv z dalších stran. Volební potenciál je hodnota, kterou by strana získala, pokud by ji volili všichni, kteří její volbu zvažují. V případě ANO je to 39 procent, u ODS 22 procent a u Pirátů 20,5 procenta.
Průzkum se uskutečnil od 5. září do 2. října a zúčastnilo se ho 1017 lidí.