Vojenská policie stíhá parašutistu, který na Dni armády nezvládl manévr a přistál mezi diváky

ČTK ČTK
21. 2. 2018 15:45
Zraněni byli tři lidé, kromě parašutisty ještě jedna z divaček a dítě.
Parašutista se na Dnu armády na pražské Letné netrefil a dopadl mezi diváky | Video: Aktuálně.cz

Praha - Vojenská policie zahájila trestní stíhání vojenského parašutisty, který loni v září při seskoku v Praze dopadl mezi diváky. Důvody k trestnímu stíhání dalších lidí podle mluvčí Vojenské policie Lenky Haberové zjištěny nebyly. Při seskoku byla zraněna žena a dítě.

"Na základě vyhodnocení znaleckých posudků v oblasti zdravotnictví a letectví a dalších zjištěných skutečností zahájila Vojenská policie trestní stíhání pro přečin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti proti vojákovi v činné službě, který při přistávacím manévru na pražské Letné při Dni s armádou dne 23. září loňského roku dopadl do skupiny osob," uvedla Haberová.

Při závěrečném seskoku osmi parašutistů na Dnu armády na pražské Letné se jeden z nich netrefil do určeného prostoru a dopadl mezi diváky. Zraněni byli tři lidé, kromě parašutisty ještě jedna z divaček a dítě.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy