Viceprezidentem NKÚ bude sociální demokrat Kala

Markéta Chaloupská, mch
8. 11. 2008 16:38
Prezident ho do funkce jmenuje ve čtvrtek
Miloslav Kala za Jihomoravský kraj
Miloslav Kala za Jihomoravský kraj | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Novým viceprezidentem Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) bude sociálnědemokratický poslanec Miloslav Kala.

Prezident ho do funkce na návrh Poslanecké sněmovny jmenuje tento čtvrtek, píše se na webových stránkách hlavy státu.

Slavnostní slib Kala složí na Pražském hradě.

Sociální demokrat Kala stojí v čele sněmovního mandátového a imunitního výboru, je také členem hospodářského výboru. Jeho poslanecký mandát ale se jmenováním do funkce skončí, jelikož jsou oba posty neslučitelné.

Místo viceprezidenta NKÚ je volné od loňského září, kdy z osobních důvodů rezignoval bývalý viceprezident Dušan Tešnar. Jeho nástupce se sněmovna pokoušela vybrat již několikrát, pokaždé bez úspěchu.


 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italský ministr zahraničí Di Maio končí v čele Hnutí pěti hvězd

Italský ministr zahraničí Luigi di Maio ve středu oznámil, že končí ve funkci šéfa vládní strany Hnutí pěti hvězd (M5S). Informovala o tom agentura AP. Svým stoupencům v Římě Di Maio řekl, že jedna éra skončila, on svou práci dokončil a nyní bude důvěřovat svému nástupci, že dále úspěšně povede stranu kupředu. Hnutí pěti hvězd podle Di Maia nyní dočasně povede senátor Vito Crimi, nový vůdce bude vybrán v následujících měsících po kongresu strany. Italská média ještě před tímto oznámením uváděla, že Di Maiův krok by neměl znamenat konec vlády, kterou od loňska tvoří koalice M5S a Demokratické strany.

"Dnes tu jsem proto, abych oznámil svou rezignaci z čela Hnutí pěti hvězd," řekl ministr svým příznivcům. Třiatřicetiletý Di Maio stranu vedl od září 2017. Hnutí pěti hvězd se v posledních měsících potýkalo s vnitřními spory, v obou komorách parlamentu odešlo do frakcí jiných stran či do frakce smíšené několik zákonodárců. Poslední dva to udělali v úterý, připomněla agentura APA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy