Viceprezidentem NKÚ bude sociální demokrat Kala

Markéta Chaloupská, mch
8. 11. 2008 16:38
Prezident ho do funkce jmenuje ve čtvrtek
Miloslav Kala za Jihomoravský kraj
Miloslav Kala za Jihomoravský kraj | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Novým viceprezidentem Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) bude sociálnědemokratický poslanec Miloslav Kala.

Prezident ho do funkce na návrh Poslanecké sněmovny jmenuje tento čtvrtek, píše se na webových stránkách hlavy státu.

Slavnostní slib Kala složí na Pražském hradě.

Sociální demokrat Kala stojí v čele sněmovního mandátového a imunitního výboru, je také členem hospodářského výboru. Jeho poslanecký mandát ale se jmenováním do funkce skončí, jelikož jsou oba posty neslučitelné.

Místo viceprezidenta NKÚ je volné od loňského září, kdy z osobních důvodů rezignoval bývalý viceprezident Dušan Tešnar. Jeho nástupce se sněmovna pokoušela vybrat již několikrát, pokaždé bez úspěchu.


 

Právě se děje

před 1 minutou

Sjezd v Kitzbühelu se dnes kvůli počasí nepojede

V Kitzbühelu se dnes lyžaři na start slavného sjezdu nepostaví. Pořadatelé závod Světového poháru na Hahnenkammu zrušili vzhledem k nepříznivým povětrnostním podmínkám a ke stavu obávané sjezdovky Streif. Začátek byl naplánován na 11:30, ale jury a Mezinárodní lyžařská federace FIS hned po ranní inspekci rozhodly kvůli sněžení, dešti a mlze o zrušení závodu.

Během poledne se rozhodne o zbylém programu závodního víkendu. Podle aktuálního plánu je v neděli na programu superobří slalom.

Dnes se měl na Hahnenkammu jet klasický závod po páteční předehře, kterou představovala náhrada za neuskutečněný sjezd ve Wengenu. Z vítězství se radoval Švýcar Beat Feuz, závod ale zastínily dva těžké pády a nakonec se kvůli silnému větru dostalo na trať jen 30 lyžařů, tedy minimální počet pro započítání výsledků.

před 56 minutami

Biden si volal s prvním zahraničními lídry od své inaugurace

Americký prezident Joe Biden si v pátek telefonoval s prvními zahraničními lídry od své středeční inaugurace. Nejdříve hovořil s kanadským premiérem Justinem Trudeauem, se kterým se podle agentury Reuters dohodli spojit síly v boji proti koronaviru. Následně šéf Bílého domu volal mexickému prezidentovi Andrésovi Manuelovi Lópezovi Obradorovi. Ten označil hovor za "příjemný a zdvořilý" a dodal, že vše nasvědčovalo tomu, že vztahy mezi oběma státy budou dobré.

"Probrali spolupráci ohledně vakcín," citoval Reuters z komuniké úřadu kanadského ministerského předsedy. Podle agentury AP státníci probírali možnost, aby Kanada dostávala vakcíny proti covidu-19 z výrobního zařízení firmy Pfizer v americkém Michiganu. V současné době Ottawa obstarává všechny dávky očkovací látky ze zařízení Pfizeru v Belgii a firma jí už oznámila, že bude mít v dodávkách zpožděn

Zdroj: ČTK
Další zprávy