Valachová nabídla pozici náměstka na ministerstvu Štechovi

ČTK ČTK
14. 6. 2015 21:51
Prorektor byl původně zmiňován jako jeden z adeptů na ministra. Zda funkci náměstka přijme, se Štech podle Valachové rozhodne v nejbližších dnech.
Kateřina Valachová
Kateřina Valachová | Foto: Archiv Úřadu vlády

Praha - Budoucí ministryně školství Kateřina Valachová (nestr.) nabídla pozici náměstka prorektorovi Univerzity Karlovy Stanislavu Štechovi. Uvedla to v rozhovoru pro Českou televizi (ČT).

Prorektor byl původně zmiňován jako jeden z adeptů na ministra. Zda funkci náměstka přijme, se Štech podle Valachové rozhodne v nejbližších dnech.

"Požádala jsem (Štecha) o blízkou spolupráci a nabídla jsem mu pozici náměstka na ministerstvu školství. Velmi jsme se profesně i lidsky potkali," řekla Valachová ČT.

"On přislíbil, že konečné rozhodnutí sdělí během příštího týdne poté, co v této záležitosti bude komunikovat s panem rektorem," doplnila.

O dalších jménech možných náměstků a změnách ve vedení ministerstva zatím Valachová mluvit nechtěla. Řekla jen, že přiměřený počet náměstků pro resort školství je šest až sedm.

Nyní má ministerstvo sedm lidí na pozicích náměstků, včetně Pavly Katzové, která je pověřena zastupováním náměstka ministra pro legislativu a strategii.

Prezident Miloš Zeman jmenuje Valachovou ministryní ve středu. Předchůdce Valachové Marcel Chládek (ČSSD) musel ve funkci ministra skončit v souvislosti s údajnou šikanou zaměstnanců, sám ale popírá, že by své podřízené šikanoval. Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) už nesplňoval přísné nároky na výkon funkce.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Prezident Zeman se setkal s ministryní spravedlnosti Benešovou na informativní schůzce

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO). Na Twitteru to bez dalších podrobností uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj o setkání požádala ministryně. Benešová, která Zemanovi dlouhodobě radí v otázkách justice, uvedla, že šlo o pravidelnou informativní schůzku.

"Byla jsem poslední z členek vlády po Aleně Schillerové, Kláře Dostálové a Janě Maláčové. Témata, která jsme probírali: systemizace justice, digitalizace justice a nová jmenovací etapa soudců, která se uskuteční 19. května 2021," napsala Benešová.

Benešová s prezidentem shodně veřejně prohlásili, že ve vrbětické kauze existuje více verzí než ta, která pracuje se zapojením ruských agentů tajné vojenské služby GRU. Zeman v televizním projevu hovořil o dvou verzích, podle Benešové jich je ještě více. Toto ale odmítl jak Babiš, tak i vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Babiš následně navštívil prezidenta v Lánech a novinářům řekl, že Zemanovi vysvětloval, že vyšetřovací verze je skutečně jen jedna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy