Valachová nabídla pozici náměstka na ministerstvu Štechovi

ČTK ČTK
14. 6. 2015 21:51
Prorektor byl původně zmiňován jako jeden z adeptů na ministra. Zda funkci náměstka přijme, se Štech podle Valachové rozhodne v nejbližších dnech.
Kateřina Valachová
Kateřina Valachová | Foto: Archiv Úřadu vlády

Praha - Budoucí ministryně školství Kateřina Valachová (nestr.) nabídla pozici náměstka prorektorovi Univerzity Karlovy Stanislavu Štechovi. Uvedla to v rozhovoru pro Českou televizi (ČT).

Prorektor byl původně zmiňován jako jeden z adeptů na ministra. Zda funkci náměstka přijme, se Štech podle Valachové rozhodne v nejbližších dnech.

"Požádala jsem (Štecha) o blízkou spolupráci a nabídla jsem mu pozici náměstka na ministerstvu školství. Velmi jsme se profesně i lidsky potkali," řekla Valachová ČT.

"On přislíbil, že konečné rozhodnutí sdělí během příštího týdne poté, co v této záležitosti bude komunikovat s panem rektorem," doplnila.

O dalších jménech možných náměstků a změnách ve vedení ministerstva zatím Valachová mluvit nechtěla. Řekla jen, že přiměřený počet náměstků pro resort školství je šest až sedm.

Nyní má ministerstvo sedm lidí na pozicích náměstků, včetně Pavly Katzové, která je pověřena zastupováním náměstka ministra pro legislativu a strategii.

Prezident Miloš Zeman jmenuje Valachovou ministryní ve středu. Předchůdce Valachové Marcel Chládek (ČSSD) musel ve funkci ministra skončit v souvislosti s údajnou šikanou zaměstnanců, sám ale popírá, že by své podřízené šikanoval. Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) už nesplňoval přísné nároky na výkon funkce.

 

Právě se děje

Další zprávy