Zdravotní problémy hrozí lidem po koupání v nádrži Brušperk na Frýdecko-Místecku. Voda nevhodná ke koupání je také v Novém rybníku na Příbramsku, hygienici zde mají podezření na cerkarie, tedy infekční larvy motolice, které způsobují kožní problémy. Třetím z pěti stupňů rizika hodnotí hygienici koupaliště Hradištko I na Kolínsku.
V dalších přírodních nádržích zůstává voda vhodná ke koupání, i když někde je její kvalita proti minulému týdnu mírně horší. Třeba v Libereckém kraji se z prvního na druhý stupeň z pěti posunuly Hamerské jezero a Velký zákupský rybník. Od začátku sezony jsou v kraji na stupni dva kvůli nižší průhlednosti také koupaliště v Nedamově u Dubé a rybník Bažantník u autokempu v Sedmihorkách v Českém ráji.
Až druhý nejlepší stupeň kvality má voda také v nádrži Výrovice na Znojemsku, průhlednost se snížila i na Plumlovské přehradě v Olomouckém kraji. Na Vysočině je zhoršená kvalita vody na přehradě Sedlice, v níž jsou sinice a vyšší množství chlorofylu. Mírné znečištění zaznamenali hygienici v rybníku Kachlička na Havlíčkobrodsku.
V Pardubickém kraji zjistili v rybníku Rosnička na Svitavsku nízké počty vodních mikroorganismů a chlorofylu, v rybníku Hluboký na Pardubicku sníženou průhlednost vody. V Jinolicích na Jičínsku v Královéhradeckém kraji musejí lidé vedle zákazu pro rekreační zařízení Eden počítat i s horší průhledností vody v Oborském rybníku.
V Ústeckém kraji se vyskytují řasy či sinice v jezeře Chmelař, na koupališti v Chabařovicích a na vodní ploše Varvažov. Horší mikrobiologické hodnoty vykazuje voda na Košuteckém jezírku v Plzni. Ve Zlínském kraji má voda mírně zhoršené vlastnosti ve slepém rameni řeky Moravy Pahrbek u Napajedel, v Luhačovické přehradě a nádrži Bystřička.