V pátek v Česku nasněží, na východě může napadnout až deset centimetrů

ČTK ČTK
15. 12. 2022 12:47
V noci na pátek bude na většině území Česka sněžit, výrazněji na východě, do rána tam může napadnout až deset centimetrů sněhu a během dne pak dalších deset centimetrů. Ustávat bude sněžení od západu až v odpoledních a večerních hodinách. Na jihu a jihovýchodě Moravy hrozí mrznoucí srážky s tvorbou ledovky. Může se komplikovat doprava.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

"V noci na pátek bude postupně od jihu a jihozápadu zesilovat sněžení, kdy by do ranních hodin (07:00) mohlo napadnout od jednoho do pěti centimetrů nového sněhu, ve východní polovině území bude sněžit intenzivněji a do rána může napadnout od tří do deseti centimetrů nového sněhu," uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Zejména v první polovině pátečního dne podle něj napadne dalších až pět centimetrů sněhu a ve východní polovině území tři až deset centimetrů. Sněžení bude výrazně slábnout od západu v pátek v odpoledních a večerních hodinách.

Zároveň meteorologové upozornili, že nadcházející poslední adventní víkend bude mrazivý. V noci na sobotu klesnou teploty na západě Čech až k minus 13 stupňům Celsia a v neděli ráno na většině území při vyjasnění na minus deset až minus 15 stupňů Celsia. Pod nulou se teploty udrží i přes den. Meteorologové tak varují před komplikacemi v dopravě, a to na většině území.

Od úterý očekávají mírné oteplení s teplotami do pěti stupňů nad nulou, vyplývá z aktuální předpovědi počasí na příští dny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy