Útoky nožem, krádeže i znásilnění. Česko řešilo problémy s cizinci i před konfliktem s Nizozemci

Barbora Němcová Barbora Němcová
25. 4. 2018 19:00
V minulých dnech Českem otřáslo napadení číšníka v centru Prahy, kterého surově zbila skupina Nizozemců. Napadený muž skončil s vážným poraněním v nemocnici, kde podstoupil i operaci hlavy. Policie je ještě před odletem zadržela a pět z nich obvinila. V grafice si prohlédněte další případy násilí, kterého se v minulosti cizinci v Česku dopustili.
Foto: Jakub Plíhal

Cizinec napadl strážníka

V květnu roku 2013 v Praze 3 napadl opilý anglicky hovořící muž strážníka. Cizinec do strážníka, který fotografoval špatně zaparkovaná vozidla, zezadu strčil a uhodil ho rukou do krku. Druhým úderem vyrazil strážníkovi fotoaparát z ruky. Až poté se hlídce podařilo muže zpacifikovat a nasadit mu pouta.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Šestadvacetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy