reklama
 
 

Policie obvinila pět Nizozemců za útok na číšníka v Praze, hrozí jim až 10 let

Aktualizováno 24. 4. 2018 16:21
Policie vede v poutech skupinu cizinců, kteří napadli číšníka. Zadrželi je na na pražském letišti | Video: AKTU.cz |  01:16
Poslední dva ze sedmi zadržených Nizozemců byli propuštěni na svobodu.

Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v Praze. Dva z obviněných chtějí policisté poslat do vazby. Informoval o tom policejní mluvčí Jan Daněk. 

Poslední dva ze sedmi zadržených Nizozemců byli propuštěni na svobodu. "Bylo vyhodnoceno, že se do konfliktu nezapojili, snažili se ho spíše uklidnit," uvedl policejní mluvčí.

Po pondělním zadržení na Letišti Václava Havla strávili cizinci noc v policejní hale, v úterý je budou policisté vyslýchat za účasti překladatele do holandštiny a právních zástupců.

Muži předložili při zadržení holandské doklady. Během dneška byli za přítomnosti překladatele a právních zástupců vyslýcháni. Kriminalisté následně zahájili trestní stíhání dvou z podezřelých pro těžké ublížení na zdraví a podali podnět k jejich umístění do vazby.

Další tři muži jsou stíháni pro výtržnictví. Za trestné činy těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Za trestný čin těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Policisté v neděli zveřejnili fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. V pondělí vpodvečer zadrželi muže v odletové hale ruzyňského letiště. Policisté poté uvedli, že k dopadení podezřelých výrazně přispěla všímavá cestující, která cizince poznala na základě informací v médiích.

"Ještě před tímto zadržením jsme přijali informace od několika dalších oznamovatelů o tom, že se muži nachází na letišti. V ten okamžik již byl jejich pohyb monitorován kamerami bezpečnostního dispečinku Letiště Václava Havla s cílem zadržet je," upřesnil Daněk.

Číšník se v sobotu s muži dostal do konfliktu poté, co je upozornil na to, že nemohou na zahrádce restaurace konzumovat donesený alkohol. Skupina sedmi mužů podle kriminalistů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka přitom povalili na zem, kde ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj.

Poté, co zůstal bezvládně ležet na zemi, muži z místa utekli a poté odjeli tramvají. Napadený číšník skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy.

autor: ČTK | 24. 4. 2018 11:13

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama