Událostem ČT utíká 150 tisíc diváků ke konkurenci

Pavel Baroch
7. 5. 2012 22:39
Česká televize přemýšlí, jak udržet u svých večerních zpráv i diváky ČT24
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Dívají se na kontinuální zpravodajství na ČT24, ale jakmile začne hlavní zpravodajská relace Události, přepínají na zprávy Primy, které začínají ve stejném čase.

Česká televize přichází každý večer o diváky. A není to rozhodně zanedbatelná skupina. Podle analýzy, kterou si ČT před časem udělala, jich je minimálně 150 tisíc.

"Je to velké číslo," uznává i ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal. "Přeběhlíci" jsou lidé, kteří aspoň půl hodiny denně sledují zpravodajskou čtyřiadvacítku. A mají pocit, že všechny hlavní události v podání veřejnoprávní televize znají.

Proto vezmou ovladač a přepínají na privátní televize. Na Primu a posléze na Televizní noviny na Nově, kde končí dokonce asi 170 tisíc diváků, kteří měli aspoň 30 minut zapnutou ČT24.

Nova i Prima si udržují náskok

Čísla o diváckých přesunech jsou významná i z toho pohledu, že hlavní zpravodajská relace České televize Události - vysílaná od dubna v novém kabátě - zatím nepřitáhla více diváků.

V dubnu - prvním měsíci vysílání - sledovalo Události na ČT1 a ČT24 v průměru 736 tisíc diváků denně. Zprávy na Primě si zapnulo v průměru 826 tisíc lidí a na Nově dokonce takřka 1,8 milionu diváků.

Přemýšlíme, jak diváky udržet

České televizi se tak nejspíš zatím nepodařilo přesvědčit tuto diváckou skupinu, která přepíná ke konkurenci, že v Událostech ČT uvidí něco víc než v celodenním vysílání na ČT24.

Foto: Česká televize

Vedení zpravodajství přitom od počátku přípravy nové podoby Událostí zdůrazňovalo, že je chtějí od kontinuálního zpravodajského kanálu ČT24 odlišit - vizuálně i obsahem.

"Samozřejmě přemýšlíme, jak diváky motivovat, aby zůstali," řekl Aktuálně.cz ředitel zpravodajství ČT Šámal. Dodal, že se nechystá nějaká zásadní změna koncepce Událostí.

Zpravodajský tým chce hlavní zpravodajskou relaci spíše dolaďovat, upravovat. "Například jsme zařadili víc krátkých aktuálních zpráv," poznamenal Šámal.

Hodnocení Událostí na podzim

Podle Šámala je možné hodnotit nové Události až tak po půl roce jejich vysílání.

Generální ředitel České televize Petr Dvořák zase uvedl, že mu nejde o sledovanost, ale především o kvalitu a spokojenost diváků. Tvrdí, že zprávy na třech televizích se ani nedají porovnávat, protože každá je vysílá v trochu jiném čase a v jiné délce.

Od léta se chce zaměřit na hodnocení spokojenosti a důvěryhodnosti hlavní zpravodajské relace.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

TV program vašich oblíbených stanic na jedno místě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Robert Svoboda rezignoval na funkci trenéra hokejistů Zlína

Hokejisté Zlína jsou bez trenéra. Robert Svoboda rezignoval po nedělní porážce s Kladnem a kvůli výkonům v úvodu extraligy, v níž jsou Berani poslední. V osmi zápasech získali pět bodů. Klub o změnách informoval v tiskové zprávě.

"Po duelu v Kladně bylo jasné, že týmu může pomoci změna trenéra. Myslím, že je to momentálně neodkladně správná věc, která může ještě vše obrátit k lepšímu,“ uvedl Svoboda s tím, že chce z mužstva sejmout tlak okolí, který je vyvíjen na něj osobně a mužstva se negativně dotýká.

Berany v zápase na ledě Olomouce povede asistent Martin Hamrlík společně s koučem zlínské juniorky Lubošem Jenáčkem.

Další zprávy