Nové Události v České televizi

Nové Události  v České televizi
Za 47 hodin se odtud začnou vysílat nové hlavní zprávy veřejnoprávní televize.
Alena Zárybnická a její první zpráva dne.  Bude skoro jasno až téměř zataženo.
Ta je na virtuální studio už zvyklá.
A na co se můžeme těšit?
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
2. 4. 2012 12:05

Praha - Česká televize vyrábí nejdražší a nejméně sledované televizní zpravodajství. Investovala tedy peníze do nového studia a scénáře hlavní zpravodajské relace.

Jaký byl obsah, to jste zjistili 1. dubna, na formu se podívejte zde.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy