reklama
 
 

U Národního muzea se pokusil zapálit další člověk, policie mu v tom zabránila

Aktualizováno 19. 1. 2019 17:35
U Národního muzea v Praze se pokusil upálit další muž. Podle informací na policejním Twitteru zavolal v sobotu před 16:00 na tísňovou linku, že se chce u muzea polít hořlavinou a zapálit. Policisté a strážníci ho našli v Čelakovského sadech a zabránili mu v tom. Muž skončil v péči záchranářů. K pokusu o upálení došlo i v pátek na Václavském náměstí.

Muž je podle policie ročník 1972. "Při zákroku došlo ke zranění a muž skončil v péči záchranářů. Okolnosti události i motiv mužova jednání jsou předmětem dalšího šetření," uvedla policie.

"U Václavského náměstí jsme převzali 47letého muže, inspektor a záchranáři jej ošetřili a převezli s lehkým úrazem hlavy do Všeobecné fakultní nemocnice," informovala záchranná služba.

K obdobnému incidentu, ale s mnohem závažnějšími důsledky, došlo v pátek odpoledne nedaleko místa dnešního zákroku. Čtyřiapadesátiletý muž se kolem 15:00 před sochou svatého Václava polil hořlavinou a zapálil. Podle svědků měl popálené ruce a obličej, záchranáři uvedli, že mu oheň zasáhl asi 30 procent povrchu těla. Podle sobotních informací lékařů zůstává v ohrožení života.

Jak zjistil deník Aktuálně.cz, muž před činem svému bratrovi oznámil, že chce odejít jako student Jan Palach, který se na Václavském náměstí upálil před 50 lety, aby vyburcoval spoluobčany z letargie po okupaci vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968. Páteční čin ale nejspíš politický podtext neměl.

autoři: ČTK, Domácí | 19. 1. 2019 17:17

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama