U Mariánských Lázní vykolejil nákladní vlak, doprava na trati bude stát několik dní

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 7. 2019 22:37
Na trati mezi Mariánskými Lázněmi a Plzní vykolejil v neděli odpoledne nákladní vlak převážející vápno. Nehoda se stala poblíž Drmoulu na Chebsku, zraněn nebyl nikdo. Doprava na důležité trati, kudy jezdí i dálkové vlaky, je zastavena a cestující přepravují náhradní autobusy. Vyplývá to z informací na webu Českých drah a mluvčích Drážní inspekce a hasičů. Mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Radka Pistoriusová řekla, že trať bude uzavřena odhadem v řádu dnů. Škoda jen na vagonech činí až 20 milionů korun.
Amatérské záběry železniční nehody u Mariánských Lázní | Video: HZS Karlovarský kraj

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal sdělil, že okolo 16:30 vykolejilo 13 vozů. Mluvčí SŽDC uvedla, že předběžně činí škoda na poškozených vagonech až 20 milionů a na infrastruktuře odhadem devět milionů. "Škody na infrastruktuře budeme teprve upřesňovat po detailní prohlídce," uvedla. Musí se podle ní také ověřit stabilita náspů. "Všechno nasvědčuje tomu, že strojvedoucí překročil povolenou rychlost, která v místě je," doplnila. Ředitel SŽDC Jiří Svoboda uvedl na twitteru, že strojvedoucí asi překročil rychlost až trojnásobně.

Podle mluvčího karlovarských krajských hasičů Martina Kasala jsou vagony s cisternami s vápnem mimo násep. Zraněn nebyl nikdo, uvedl. "Kolem nehody probíhala stavba silničního obchvatu, kam se vápno z vagonů vysypalo," popsal Kasal. Podle Kasala jsou trať i trakční vedení na prvního pohled poškozené.

Na místo vyjelo sedm jednotek hasičů, ale nehodu si od nich postupně převzali drážní hasiči a inspektoři drážní inspekce. Kvůli možnému ohrožení přírodních zdrojů vyrazili na místo i zástupci orgánů ochrany životního prostředí.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 28 minutami

U obce Puklice na Jihlavsku havaroval autobus, na místě je zřejmě deset zraněných dětí

Na silnici mezi obcemi Puklice a Příseka na Jihlavsku havaroval v pátek odpoledne autobus. Zřejmě se vyhýbal protijedoucímu autu a převrátil se na bok. V autobuse se zranilo několik dětí, podle odhadů hasičů asi deset. Mluvčí policie Dana Čírtková řekla, že zranění snad nebudou vážná.

Dopravce přistavil k nehodě náhradní autobus. "Zatím byly tři děti s lehkým zraněním z místa převezeny, ale ještě probíhá ošetřování dětí na místě ve druhém autobuse," řekla Čírtková.

Nehoda byla ohlášena po 14:00. "Řidič autobusu z dosud nezjištěných příčin, ale zřejmě z důvodu vyhýbání se protijedoucímu vozidlu, najel na krajnici. Ta krajnice se utrhla, autobus se převrátil na bok a narazil částečně do stromu," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy