U Mariánských Lázní vykolejil nákladní vlak, doprava na trati bude stát několik dní

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 7. 2019 22:37
Na trati mezi Mariánskými Lázněmi a Plzní vykolejil v neděli odpoledne nákladní vlak převážející vápno. Nehoda se stala poblíž Drmoulu na Chebsku, zraněn nebyl nikdo. Doprava na důležité trati, kudy jezdí i dálkové vlaky, je zastavena a cestující přepravují náhradní autobusy. Vyplývá to z informací na webu Českých drah a mluvčích Drážní inspekce a hasičů. Mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Radka Pistoriusová řekla, že trať bude uzavřena odhadem v řádu dnů. Škoda jen na vagonech činí až 20 milionů korun.
Amatérské záběry železniční nehody u Mariánských Lázní | Video: HZS Karlovarský kraj

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal sdělil, že okolo 16:30 vykolejilo 13 vozů. Mluvčí SŽDC uvedla, že předběžně činí škoda na poškozených vagonech až 20 milionů a na infrastruktuře odhadem devět milionů. "Škody na infrastruktuře budeme teprve upřesňovat po detailní prohlídce," uvedla. Musí se podle ní také ověřit stabilita náspů. "Všechno nasvědčuje tomu, že strojvedoucí překročil povolenou rychlost, která v místě je," doplnila. Ředitel SŽDC Jiří Svoboda uvedl na twitteru, že strojvedoucí asi překročil rychlost až trojnásobně.

Podle mluvčího karlovarských krajských hasičů Martina Kasala jsou vagony s cisternami s vápnem mimo násep. Zraněn nebyl nikdo, uvedl. "Kolem nehody probíhala stavba silničního obchvatu, kam se vápno z vagonů vysypalo," popsal Kasal. Podle Kasala jsou trať i trakční vedení na prvního pohled poškozené.

Na místo vyjelo sedm jednotek hasičů, ale nehodu si od nich postupně převzali drážní hasiči a inspektoři drážní inspekce. Kvůli možnému ohrožení přírodních zdrojů vyrazili na místo i zástupci orgánů ochrany životního prostředí.

 

Právě se děje

Další zprávy