Vykolejený vlak u Holešova je odstraněný. Devět lidí po nehodě skončilo v nemocnici

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 6. 2023 17:14
Osobní vlak, který v pondělí ráno u Holešova na Kroměřížsku vykolejil po srážce s nákladním autem, je odstraněný. Provoz v místě byl kolem 16:20 obnovený, jezdí se tam nízkou rychlostí, řekl mluvčí Správy železnic Jan Nevola. Hasiči pomocí jeřábu vrátili vykolejenou soupravu na kolej. Byla schopná jízdy po kolejích, lokomotiva ji odtáhla do stanice a trať byla uvolněná, uvedl Nevola.
Vlaková nehoda v Dobroticích.
Vlaková nehoda v Dobroticích. | Foto: HZS Zlínského kraje

"Po odstranění soupravy se ukázalo, že poškozeno bylo 15 pražců," uvedl Nevola. Díky provizorní opravě bylo možné kolem 16:20 obnovit provoz, vlaky mohou místem nehody projíždět desetikilometrovou rychlostí. Pracovat se bude i přes noc, podle Nevoly se musí vyměnit pražce a zkontrolovat také geometrie celé koleje. V úterý by měl být provoz již běžný. Cestující by si však měli pro jistotu v úterý ráno zkontrolovat aktuální informace o provozu, zda pojede vlak nebo náhradní autobusová doprava

Provoz na jednokolejné regionální trati 303 mezi Holešovem a Bystřicí pod Hostýnem na Kroměřížsku byl kvůli nehodě zastavený, cestující vozily náhradní autobusy. Vlak Českých drah Regionova vykolejil třemi nápravami ze čtyř. Po srážce s nákladním autem, které se po nehodě převrátilo na bok, byl výrazně poškozený.

Způsobená škoda na vlaku je podle Nevoly předběžně odhadnuta na 2,5 milionu korun, na železniční trati činí podle prvotních odhadů přibližně 500 tisíc korun. Nehoda se stala dnes před 07:15 na přejezdu v Dobroticích, místní části Holešova, který je zabezpečen pouze výstražnými kříži. Ve vlaku cestovalo zhruba 50 lidí. Devět lidí, kteří při nehodě utrpěli zranění, převezly sanitky do nemocnic v Kroměříži a ve Zlíně, měli většinou lehká zranění. Podle policie vjel pětapadesátiletý řidič nákladního vozu na přejezd a nedal přednost přijíždějícímu vlaku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy