Transgender aktivistka na Klinice údajně znásilnila ženy. Případ řeší policie, hledá poškozené

Domácí Domácí
19. 6. 2018 10:10
Zastupitel Prahy 3 Alexander Bellu (ODS) na aktivistku podal trestní oznámení.
Autonomní centrum Klinika.
Autonomní centrum Klinika. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Pražští kriminalisté začali prošetřovat případ údajného znásilnění v Autonomním sociálním centru Klinika v Jeseniově ulici.

"Do současné doby se poškozené ženy na policii neobrátily, kriminalisté neznají jejich totožnost a k věci nebyly vyslechnuty," upřesnil policejní mluvčí Jan Daněk s tím, aby poškozené ženy kontaktovaly policii. 

Ze dvou znásilnění obvinil v minulých dnech spolek SdruŽeny transgenderovou aktivistku M. F., která reagovala na sociálních sítích tím, že si celou věc nepamatuje, protože v té době trpěla psychickými problémy.

Současný starosta Prahy 3 Alexander Bellu (ODS) na aktivistku podal trestní oznámení. 

Julie Koubová, která byla dřív mužem v rozhovoru pro DVTV:

Nikdy jsem si nedovolila brát vážně, že jsem holka, ale když jsem si to přiznala, měla jsem z toho správný pocit, říká Julie Koubová. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 36 minutami

Na jihu Francie se zřítil visutý most, do řeky spadlo auto a nákladní vůz. Nejméně jeden člověk zemřel

Nejméně jednoho mrtvého a několik zraněných si dnes ráno vyžádalo zřícení mostu nedaleko jihofrancouzského města Toulouse. Oznámil to místní list La Depéche du Midi a informaci o mrtvém potvrdili podle agentury AFP hasiči. Do řeky Tarn se podle médií zřítilo osobní auto a nákladní vůz. Zástupce departamentu Haute-Garonne, ve kterém se zřícený most nachází, uvedl, že neštěstí postihlo tři vozy.

Visutý silniční most, který se zřítil, spojoval obce Mirepoix-sur-Tarn a Bessiéres, jež leží zhruba 25 kilometrů severně od Toulouse. Byl dlouhý zhruba 150 metrů a široký pět metrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy