reklama
 
 

Reportáž Primy o Klinice byla manipulativní, myslí si rada pro vysílání a spustila s televizí řízení

8. 8. 2016 16:53
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání spustila správní řízení s televizí Prima kvůli manipulativnímu zpravodajství o sociálním centru Klinika na Žižkově. Televize nedokázala oddělit hodnotící komentář od zpravodajských informací. "Oznámení o zahájení řízení s výzvou k vyjádření nám dosud nebylo doručeno. Celou záležitost tedy nyní nebudeme nijak komentovat," řekla mluvčí Gabriela Semová. Rada loni odhalila sporné momenty ve zpravodajství Primy o uprchlících, ale na zahájení správního řízení to nestačilo.

Praha - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila správní řízení s televizí Prima kvůli manipulativnímu zpravodajství o centru Klinika. Prima ve svých zprávách neoddělila hodnotící komentář od zpravodajských informací. RRTV to uvedla v tiskové zprávě. Prima dosud oznámení o zahájení řízení neobdržela a nechtěla jej proto komentovat.

"Reportáž byla zpracována manipulativním způsobem. Divákovi podsouvala již konkrétní předdefinovaný názor na pojednávanou problematiku," uvedla rada ve zprávě. Kliniku na pražském Žižkově loni obsadili aktivisté, kteří v ní chtěli vybudovat autonomní sociální centrum.

Prima má podle mluvčí Gabriely Semové informaci pouze z tiskové zprávy RRTV. "Oznámení o zahájení řízení s výzvou k vyjádření nám dosud nebylo doručeno. Celou záležitost tedy nyní nebudeme nijak komentovat," řekla.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílaní loni odhalila sporné momenty ve zpravodajství Primy o uprchlících, ale na zahájení správního řízení to nestačilo. Další analýzu bude mít letos v září.

Server Hlídací pes zveřejnil nahrávku, která má dokládat, že zaměstnanci zpravodajství televize byli svým vedením instruováni, aby informace o migrační krizi vykreslovali jako riziko a ohrožení a fakticky tak ignorovali zásady objektivity a vyváženosti.

Televizi Prima by mohlo hrozit odejmutí licence, ale na to nikdo nemá odvahu, říká investigativní novinář Robert Břešťan. | Video: Daniela Drtinová |  17:12

autor: ČTK | 8. 8. 2016 16:53

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama