reklama
 
 

Topolánkovi mají další šanci na rozvod. Dělí je majetek

22. 2. 2010 7:55
Do pondělí měli manželé uzavřít dohodu o majetkovém vypořádání.

Praha - Komplikované rozvodové řízení předsedy ODS Mirka Topolánka a jeho ženy Pavly má dnes pokračovat druhým stáním. Do tohoto termínu chtěli oba uzavřít dohodu o majetkovém vypořádání.

Rozvodové řízení začalo 18. ledna. Od té doby se manželé pokoušejí o nesporný rozvod a uzavření dohody o majetku. Podle Topolánkova právníka Milana Jebavého nabídl politik manželce, že jí přenechá veškerý movitý i nemovitý majetek.

Podle zákona mají Topolánkovi na dělení společného jmění tři roky.

Manželství lze rozvést i bez dohody. Pokud by se nedomluvili nebo nevypořádali u soudu do tří let, rozdělil by se nemovitý majetek napůl. Topolánek s manželkou vlastní chatu a byt na pražských Hradčanech, na který stále splácí hypotéku.

Topolánkovi se podle Jebavého již dohodli na společné výchově dětí bez určení výživného. S manželkou má předseda ODS sedmnáctiletého syna Tomáše a dvě dospělé dcery, třicetiletou Petru a šestadvacetiletou Janu.

Kdyby se manželé dohodli do pondělí, pak by je soudkyně mohla hned rozvést. Pokud se nedohodnou, ale oznámí, že se dohoda blíží, dostanou další lhůtu. Pokud se nedohodnopu ani pak, dojde na sporný rozvod. Pak by měli podle zákona tři roky na dělení majetku a soud by za jejich přítomnosti zkoumal příčiny rozvratu jejich manželství.

Bývalý premiér žije oficiálně od roku 2007 s místopředsedkyní Poslanecké sněmovny Lucií Talmanovou, v červenci téhož roku se jim narodil syn Nicolas. Jejich poměr vyšel v bulvárním tisku najevo už v červnu 2006. Média spekulují, že složité rozvodové řízení by mohlo poškodit Topolánkovy občanské demokraty v jarních volbách do Poslanecké sněmovny a sebrat jim hlasy především konzervativních voličů.

autoři: Domácí, ČTK | 22. 2. 2010 7:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama