Topolánkovi mají další šanci na rozvod. Dělí je majetek

Domácí ČTK Domácí, ČTK
22. 2. 2010 7:55
Do pondělí měli manželé uzavřít dohodu o majetkovém vypořádání.
Mirek a Pavla Topolánkovi na snímku z ledna 2007.
Mirek a Pavla Topolánkovi na snímku z ledna 2007. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Komplikované rozvodové řízení předsedy ODS Mirka Topolánka a jeho ženy Pavly má dnes pokračovat druhým stáním. Do tohoto termínu chtěli oba uzavřít dohodu o majetkovém vypořádání.

Rozvodové řízení začalo 18. ledna. Od té doby se manželé pokoušejí o nesporný rozvod a uzavření dohody o majetku. Podle Topolánkova právníka Milana Jebavého nabídl politik manželce, že jí přenechá veškerý movitý i nemovitý majetek.

Podle zákona mají Topolánkovi na dělení společného jmění tři roky.

Manželství lze rozvést i bez dohody. Pokud by se nedomluvili nebo nevypořádali u soudu do tří let, rozdělil by se nemovitý majetek napůl. Topolánek s manželkou vlastní chatu a byt na pražských Hradčanech, na který stále splácí hypotéku.

Topolánkovi se podle Jebavého již dohodli na společné výchově dětí bez určení výživného. S manželkou má předseda ODS sedmnáctiletého syna Tomáše a dvě dospělé dcery, třicetiletou Petru a šestadvacetiletou Janu.

Mirek Topolánek s Lucií Talmanovou (a Vojtěchem Filipem).
Mirek Topolánek s Lucií Talmanovou (a Vojtěchem Filipem). | Foto: Ludvík Hradilek

Kdyby se manželé dohodli do pondělí, pak by je soudkyně mohla hned rozvést. Pokud se nedohodnou, ale oznámí, že se dohoda blíží, dostanou další lhůtu. Pokud se nedohodnopu ani pak, dojde na sporný rozvod. Pak by měli podle zákona tři roky na dělení majetku a soud by za jejich přítomnosti zkoumal příčiny rozvratu jejich manželství.

Bývalý premiér žije oficiálně od roku 2007 s místopředsedkyní Poslanecké sněmovny Lucií Talmanovou, v červenci téhož roku se jim narodil syn Nicolas. Jejich poměr vyšel v bulvárním tisku najevo už v červnu 2006. Média spekulují, že složité rozvodové řízení by mohlo poškodit Topolánkovy občanské demokraty v jarních volbách do Poslanecké sněmovny a sebrat jim hlasy především konzervativních voličů.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Situace ve Francii se zlepšila, pacienty s koronavirem do Česka nepošlou

Francie lépe zvládá situaci s léčbou komplikovaných případů infikovaných koronavirem, pacienty na plicní ventilaci proto do Česka nepošle. Po telefonátu s francouzským premiérem Édouardem Philippem to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Premiér Philippe českému protějšku nicméně poděkoval za to, že Česko vyslyšelo víkendovou žádost Francie. Na přílet letadla s šesti pacienty se dnes chystala Fakultní nemocnice Brno.

"Moc děkoval, ale řekl, že zatím se u nich situace zlepšila, takže naši nabídku zatím nevyužijí. Že zatím moc děkují za solidaritu, ale zatím to vyřešili jinak," řekl Babiš.

Pacienti v těžkém stavu na plicní ventilaci měli přiletět dnes odpoledne na letiště v Brně-Tuřanech. Babiš o víkendu uvedl, že o pomoc požádala Francie a česká vláda jí vyhověla. Už v minulých týdnech poskytli část svých kapacit nemocným Francouzům Němci.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Hamáček: O letošních Velikonocích nebude žádné koledování ani sousedské přípitky

Tradiční velikonoční koledování nebo připíjení si se sousedy nebude letos možné, řekl v pondělí novinářům ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Současná vládní nařízení kvůli novému koronaviru to nedovolují. Omezení pohybu platí od 12. března. K rozvolňování opatření musí podle něj Česká republika přistupovat opatrně.

"Podle současných opatření to možné není," odpověděl Hamáček na dotaz, zda mohou příští pondělí koledníci vyrazit po vesnici nebo zda si kolegové a sousedé mohou tradičně připít slivovicí. Ministr také zopakoval, že má opatrný postoj k rozvolňování vládních opatření. Již dříve uvedl, že by je vláda neměla výrazně měnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy