Topolánkovi mají další šanci na rozvod. Dělí je majetek

Domácí ČTK Domácí, ČTK
22. 2. 2010 7:55
Do pondělí měli manželé uzavřít dohodu o majetkovém vypořádání.
Mirek a Pavla Topolánkovi na snímku z ledna 2007.
Mirek a Pavla Topolánkovi na snímku z ledna 2007. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Komplikované rozvodové řízení předsedy ODS Mirka Topolánka a jeho ženy Pavly má dnes pokračovat druhým stáním. Do tohoto termínu chtěli oba uzavřít dohodu o majetkovém vypořádání.

Rozvodové řízení začalo 18. ledna. Od té doby se manželé pokoušejí o nesporný rozvod a uzavření dohody o majetku. Podle Topolánkova právníka Milana Jebavého nabídl politik manželce, že jí přenechá veškerý movitý i nemovitý majetek.

Podle zákona mají Topolánkovi na dělení společného jmění tři roky.

Manželství lze rozvést i bez dohody. Pokud by se nedomluvili nebo nevypořádali u soudu do tří let, rozdělil by se nemovitý majetek napůl. Topolánek s manželkou vlastní chatu a byt na pražských Hradčanech, na který stále splácí hypotéku.

Topolánkovi se podle Jebavého již dohodli na společné výchově dětí bez určení výživného. S manželkou má předseda ODS sedmnáctiletého syna Tomáše a dvě dospělé dcery, třicetiletou Petru a šestadvacetiletou Janu.

Mirek Topolánek s Lucií Talmanovou (a Vojtěchem Filipem).
Mirek Topolánek s Lucií Talmanovou (a Vojtěchem Filipem). | Foto: Ludvík Hradilek

Kdyby se manželé dohodli do pondělí, pak by je soudkyně mohla hned rozvést. Pokud se nedohodnou, ale oznámí, že se dohoda blíží, dostanou další lhůtu. Pokud se nedohodnopu ani pak, dojde na sporný rozvod. Pak by měli podle zákona tři roky na dělení majetku a soud by za jejich přítomnosti zkoumal příčiny rozvratu jejich manželství.

Bývalý premiér žije oficiálně od roku 2007 s místopředsedkyní Poslanecké sněmovny Lucií Talmanovou, v červenci téhož roku se jim narodil syn Nicolas. Jejich poměr vyšel v bulvárním tisku najevo už v červnu 2006. Média spekulují, že složité rozvodové řízení by mohlo poškodit Topolánkovy občanské demokraty v jarních volbách do Poslanecké sněmovny a sebrat jim hlasy především konzervativních voličů.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Chlapík se přesunul z Ottawy na farmu do Belleville do AHL

Český hokejový útočník Filip Chlapík se po deseti dnech vrátil z hlavního týmu Ottawy na farmu do Belleville do nižší AHL. Dvaadvacetiletý rodák z Prahy nastoupil za tu dobu za Senators v pěti zápase a nebodoval. Chlapík nechyběl na ledě u sobotní domácí výhry nad Calgary 5:2, další zápas čeká Senators až po pauze pro Utkání hvězd NHL v pondělí 27. ledna proti New Jersey.

Celkově v této sezoně NHL sehrál Chlapík za Ottawu 23 zápasů a připsal si pět bodů za dvě branky a tři asistence. V AHL má na kontě z 20 utkání 11 bodů za čtyři trefy a sedm přihrávek.

Senators draftovali Chlapíka v roce 2015 ve druhém kole na 48. místě. Do zámoří odešel z juniorky Sparty už o rok dříve a tři sezony působil v juniorské lize QMJHL v Charlottetown Islanders. V NHL debutoval v sezoně 2017/18 a má v ní na kontě celkem 48 duelů a 10 bodů za čtyři góly a šest asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy