reklama
 
 

Ne film, ale realita. Krobot v katastrofickém traileru upozorňuje na změny klimatu

4. 4. 2019 18:10
Na změny klimatu v českých kinech upozorní trailer na katastrofický film | Video: GreenpeaceCzech |  01:05
"Vítejte ve světě, kde se noční můra stala každodenní realitou," hřmí hlas Miroslava Krobota ve filmových ukázkách, které se budou od 8. dubna promítat v českých kinech. Nejedná se však o trailer na skutečný film, ale o spot organizace Greenpeace, která se snaží upozornit na dopady změn klimatu.

Cílem kampaně je posbírat co nejvíce podpisů pod petici určenou českým politickým špičkám. "Dopady změn klimatu vidíme tady a teď a jen rychlá akce zajistí, že se vyhneme těm nejděsivějším předpovědím a předáme planetu dalším generacím v jakž takž uspokojivém stavu," uvádí člen Greenpeace Jan Freidinger a vyzývá lidi nejen k snížení vlastní uhlíkové stopy, ale také k tlaku na politiky a instituce.

"Od Evropy se očekává, že v boji se změnou klimatu přijde s ambiciózním plánem. Pokud Evropa selže, nemůžeme očekávat, že další velcí znečišťovatelé, jako například Čína, budou dostatečně konat," říká Freidinger.

Svůj hlas spotu propůjčil herec a režisér Miroslav Krobot. "Já jsem na to dost citlivý. Třeba v porovnání s politickými událostmi pokládám to loňské sucho za daleko větší problém," uvedl.

Česká republika má jedny z nejvyšších emisí skleníkových plynů na osobu v Evropě. Podle Greenpeace vláda nemá jasný plán, jak se situací kolem vysokých emisí naložit, a zároveň blokuje přijetí společných evropských smluv na snížení emisí skleníkových plynů do roku 2030.

Klima se mění rychleji, než vědci čekali. Na změnu máme podle klimatologů jen 12 let

Klima se mění rychleji, než vědci čekali. Na změnu máme podle klimatologů jen 12 let | Video: Aktuálně.cz |  08:44

autor: tok | 4. 4. 2019 18:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama