Tlustý ve vířivce: Exposlanec Morava před soud nepůjde

Domácí Domácí
6. 11. 2008 15:38
Podle státního zastupitelství se nestal trestný čin
Jan Morava
Jan Morava | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Exposlanec ODS Jan Morava nespáchal v souvislosti s reportáží televize Nova žádný trestný čin.

Podle informací serveru České noviny k tomu dospěl státní zástupce s tím, že se nedopustil vydírání, útisku ani jiného trestného činu.

"Žalobce však chce ještě posoudit nesestříhanou verzi natočeného záznamu," řekl náměstek obvodní státní zástupkyně pro Prahu 1 Martin Černý.

Policie Moravu nebude prověřovat ani kvůli shromažďování kompromitujících materiálů na politiky. Na bývalého poslance podal trestní oznámení Jiří Jehlička, provozovatel internetových stránek Centrálního registru dlužníků (CERD) a protikorupční linky.

Sám exposlanec možná z rozhodnutí státního zastupitelství nebude mít radost.

"Pokud vím, bylo na mě podáno nějaké trestní oznámení. Povede-li to k soudu, budu jedině rád. Pokud ne, sám nějaké soudní jednání iniciuji," řekl před časem deníku Aktuálně.cz. 

Morava se počátkem září dostal do podezření, že sháněl kompromitující materiály proti svým stranickým kolegům a že zamýšlel vydírat také poslankyni Strany zelených Olgu Zubovou.

Redaktoři televize Nova jej tajně natočili, jak od záměrně nastrčených lidí mimo jiné kupuje intimní, ale fingované fotografie poslance ODS Vlastimila Tlustého.

Morava trvá na své verzi a tvrdí, že se stal obětí novinářského komplotu.

Morava pozastavil své členství v ODS

Ve čtvrtek večer se sejde stranická buňka v Neratovicích a bude kazu svého spolustraníka projednávat. Morava už před schůzkou pro deník Aktuálně.cz uvedl, že stranu na čas opustí.

"Předsedovi místního sdružení oznámím, že pozastavuji své členství ve straně," potvrdil. Exposlanec tak udělá poslední krok vedoucí k úplnému odchodu z politiky.

Morava nejprve v pondělí 8. září oznámil rezignaci na poslanecký mandát, později se vzdal i funkce šéfa mělnické ODS

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy