Obrazem: Na Hradě se protestovalo proti diktátorům světa. A zásah policie? Jako v demokracii

Obrazem: Na Hradě se protestovalo proti diktátorům světa. A zásah policie? Jako v demokracii
Zástupy žadonící o vstup do opevněného Pražského hradu.
Právě se tu koná česko-čínská trachtace.
Pan prezident tu hostí své přátele z Čínské lidové republiky.
A hle. Narušitel.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
15. 11. 2016 15:12
Proti diktátorům celého světa protestovala na Hradě skupina Kaputin. Vyjádřili také svou nespokojenost s tím, že podle nich prezident Miloš Zeman vede Českou republiku na Východ. Zásah policistů byl přiměřený a profesionální. Jako v demokratické zemi.
 

Právě se děje

před 23 minutami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 50 minutami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy