reklama
 
 

Střílel na útočníka, soud mu dal svobodu

19. 9. 2006 15:05
Brno - Bývalý pracovník ochranky Karel Sochor zastřelil muže, který na něj útočil. Nejvyšší soud mu dal svobodu, obrana byla podle něj přiměřená.

Infobox

Infobox

V SOUVISLOSTECH

Podle soudu jednal v sebeobraně, domnělý zloděj na něj házel kamení a cihly.

Městský soud v Praze Sochora odsoudil na sedm let za vraždu, vrchní soud mu trest o dva roky zmírnil a čin překvalifikoval na těžké ublížení na zdraví.

Po dnešním rozsudku zůstane muž, který měl zatím přerušený trest, definitivně na svobodě. "To, že obrana musí být intenzivnější než útok, je naprosto zřejmé," řekl dnes předseda senátu Eduard Teschler. Zákon zapovídá pouze hrubě nepřiměřenou obranu.

Soud: Jinak se bránit nemohl

Pomyslnou mez Sochor podle Nejvyššího soudu nepřekročil, protože mu hrozila vážná zranění a neměl jinou možnost obrany.

"Byla to nutná obrana, protože oni nás chtěli zabít. "Všechno tomu nasvědčovalo - co dělali, jak útočili a vyhrožovali. Neměl jsem jinou možnost než použít zbraň a bránit se, protože utéct se nedalo. Zkusil jsem to a dostal jsem cihlou do zad," popsal svou verzi případu před časem Sochor.

Nejvyšší soud dnešním verdiktem navázal na svá starší rozhodnutí v podobných kauzách, podle kterých nese plnou zodpovědnost za následky střetu ten, kdo jej vyprovokoval.

autor: ČTK | 19. 9. 2006 15:05

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama