Středoškoláci si budou moci opět vyzkoušet volby, přihlásily se zatím tři stovky škol

ČTK ČTK
26. 9. 2017 19:46
Studenti gymnázií, středních odborných škol a učilišť ve věku od 15 let si mohou opět nanečisto vyzkoušet volby, tentokrát sněmovní. Takzvané studentské volby se uskuteční 3. a 4. října. Podle organizátorů se zatím přihlásilo 283 škol. Studentské volby pořádá od roku 2010 společnost Člověk v tísni. Cílem je přiblížit mladým lidem základní principy zastupitelské demokracie, seznámit je s volebním systémem a zvýšit jejich zájem o volby a politiku vůbec. Školní volby budou věrně napodobovat ty opravdové. Zasedne studentská volební komise, voliči obdrží hlasovací lístek a za plentou na něm pak zaškrtnou vybranou stranu. Lístek poté vhodí do urny. Výsledky budou zveřejněny 4. října večer.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 minutou

Výbuch v Afghánistánu zabil nejméně 30 vojáků

Nejméně 30 příslušníků ozbrojených sil přišlo dnes o život a dalších 24 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje. Mohutnou explozi vyvolala bomba nastražená v automobilu před vojenskou základnou.

Agentura AP informuje kromě útoku v Ghazní o dalším sebevražedném atentátu za pomoci bomby umístěné v automobilu na jihu země. Terčem se stal konvoj šéfa tamní provinční rady. AP píše s odkazem na mluvčího provincie o nejméně třech mrtvých a 21 zraněných včetně dětí. K žádnému z útoků se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy