Štěnice v kanceláři úřednice ERÚ nebyla od policie

ČTK ČTK
16. 7. 2014 15:49
Kvůli nálezu odposlouchávacího zařízení se ve středu sešla předsedkyně ERÚ Alena Vitásková s náměstkem policejního prezidenta pro službu kriminální policie a vyšetřování.
Předsekyně ERÚ Alena Vitásková.
Předsekyně ERÚ Alena Vitásková. | Foto: ČTK

Praha/Ostrava - Odposlouchávací zařízení, které ve své kanceláři našla vysoce postavená úřednice Energetického regulačního úřadu (ERÚ), nebylo od policie. Kvůli nálezu štěnice se ve středu sešla předsedkyně ERÚ Alena Vitásková s náměstkem policejního prezidenta pro službu kriminální policie a vyšetřování Zdeňkem Laubem. Případ nyní vyšetřují ostravští policisté.

Na případ na začátku týdne upozornil server IHNED.cz, podle něhož byl přístroj údajně instalován v sekci, kterou procházejí prakticky všechny přípravy nových zákonů a například i rozklady rozhodnutí úřadu.

Vitásková podle mluvčí Laubeho informovala o nálezu odposlouchávacího zařízení v kanceláři. Laube prý zase šéfku ERÚ ujistil, že policie případ vyšetřuje. "Ujistil ji, že rozhodně nejde o policejní odposlech a že se záležitostí zabýváme," upřesnila mluvčí policejního prezidia Jana Macalíková.

Lepší ceny, rychlejší připojení

ERÚ pod vedením Vitáskové v minulosti například prověřoval, jak se někteří majitelé fotovoltaických elektráren dostávali ke včasnému připojení sítě i lepším dotovaným cenám.

V minulosti měla Vitásková kvůli kauzám spojeným s obnovitelnými zdroji dokonce policejní ochranu, protože se prý někdo snažil vytlačit její auto z dálnice nebo poškodit výtah, ve kterém jela.

V případu dvou chomutovských elektráren se však sama Vitásková dostala mezi obžalované. Za to, že zabránila obnově licenčního řízení, v němž by mohly obě elektrárny přijít o povolení pro provoz, jí u brněnského krajského soudu hrozí až 12 let vězení. Šéfka ERÚ považuje případ za vykonstruovaný a zmanipulovaný.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy