Státní zástupci prověřují Českou exportní banku

Petr Holub
11. 10. 2012 19:00
Na problémy v této státem vlastněné instituci upozornil před časem Nejvyšší kontrolní úřad
Stánek České exportní banky na veletrhu v Brně.
Stánek České exportní banky na veletrhu v Brně. | Foto: www.ceb.cz

Insider - Státní zástupci prověřují případ podivných půjček v České exportní bance. Deník Insider uvedl, že za tím stojí senátorka Alena Dernerová, která u Vrchního státního zastupitelství v Praze podala trestní oznámení.

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová případ potvrdila.

Na problémy v České exportní bance upozornil před časem také Nejvyšší kontrolní úřad, který prozkoumal úvěry České exportní banky pro vývozní firmy. Kontroloři zjistili, že banka v sedmi z devíti prověřovaných případů porušila předpisy.

Z veřejně dostupných dokumentů je zřejmé, že Česká exportní banka evidovala koncem roku 2011 na 66 miliard nesplacených úvěrů. Čtyřicet procent této částky podporuje export do Ruska, dalších dvacet procent inkasují ostatní země bývalého Sovětského svazu.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Po čem půjde justice v České exportní bance?

 

Právě se děje

před 15 minutami

Sesuvy kvůli tajfunu zabily ve Vietnamu osm lidí, 42 se pohřešuje

Sesuvy půdy v důsledku tajfunu Molave zabily ve středním Vietnamu nejméně osm lidí a 42 dalších je nezvěstných. S odvoláním na státní média o tom dnes informovala agentura AP, podle níž jde o jeden z nejsilnějších tajfunů v zemi za posledních 20 let.

Záchranáři vykopali osm těl ve vesnici Tra Van v provincii Quang Nam poté, co se na jejich domy sesunul vodou nasáklý svah. Další sesuv se odehrál v nedaleké vesnici Tra Leng, kde masa bahna a kamení zavalila několik domů s celkem 45 lidmi. Těla tří obětí se zde již podařilo vyprostit, dalších 42 osob se pohřešuje.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Babiš navrhl zvýšit zdanění hazardu, vynést to má až 300 milionů korun ročně

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl zvýšit zdanění většiny druhů hazardu, a to v rozmezí od dvou do sedmi procentních bodů. Pouze pro loterie a technické hry, tedy hlavně hrací automaty, chce ponechat nynější sazbu 35 procent, která je již nyní nejvyšší sazbou pro hazard.

Do státního rozpočtu to má přinést až 300 milionů korun ročně. Svůj záměr vložil jako poslanecký pozměňovací návrh k vládnímu daňovému balíčku, který v úterý Sněmovna odeslala do závěrečného čtení. Babiš už k němu předtím vložil návrh na zrušení superhrubé mzdy a zdaňování hrubé mzdy sazbami 15 a 23 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy