Speciál: Čechy otřásla smrt architekta Kaplického

Simona Holecová
17. 1. 2009 12:20
Slavný architekt zemřel na náhlou srdeční příhodu
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Náhlé úmrtí muže, který rozdělil národ ojedinělým návrhem Národní knihovny, vyvolalo v Česku podobnou vlnu zájmu jako obrázky blobu samotného.

V tomto speciálu najdete to hlavní o životě i nešťastné smrti světově proslulého architekta. Články, fotogalerie i názory blogerů na práci Jana Kaplického.

O Janu Kaplickém

 

Kongresové a koncertní centrum Antonína Dvořáka z architektonického ateliéru Jana Kaplického bude stát na pozemcích po bývalých kasárnách Čtyři dvory. Takto bude vypadat zepředu.
Kongresové a koncertní centrum Antonína Dvořáka z architektonického ateliéru Jana Kaplického bude stát na pozemcích po bývalých kasárnách Čtyři dvory. Takto bude vypadat zepředu. | Foto: Future Systems

Osud projektů

 

Foto: Aktuálně.cz

Blogeři

 

Detail knihovny.
Detail knihovny. | Foto: Future Systems

Připomeňte si

 

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy