Soud poslal do vazby řidiče kamionu, který převážel běžence

ČTK ČTK
2. 8. 2015 17:41
Kamion s šestasedmdesáti uprchlíky zadrželi v pátek policisté na Tachovsku
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Plzeň - Soud v neděli poslal do vazby řidiče a spolujezdce z maďarského nákladního vozu, který převážel přes české území 76 běženců.

Oba muži byli v sobotu obviněni z organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.

Kamion zadrželi v pátek policisté na Tachovsku. Maďarský řidič převážel 76 migrantů, z toho 23 dětí. "Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k uvalení vazby. Soudce pak dnes návrh státního zástupce akceptoval. Důvodem je jak to, že se budou vyhýbat trestnímu stíhání, tak by mohli ovlivnit svědky i pokračovat v trestné činnosti," uvedla krajská policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Nákladní auto kontrolovaly v pátek dopoledne hlídky cizinecké policie. Když policisté zjistili, že převáží lidi, odvezli ho do areálu dálniční policie v Ostrově u Stříbra.

Odtud zadržené pasažéry převezly autobusy po skupinách na cizineckou policii v Plzni. O víkendu byli přemístěni do zajišťovacího zařízení v Bělé pod Bezdězem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

OSN: Kvůli turecké ofenzivě v Sýrii uteklo z domovů 160.000 lidí

Boje na severovýchodě Sýrie vyvolaly vážnou humanitární krizi, uvedl mluvčí OSN. Podle Stéphana Dujarrice od začátku turecké ofenzivy před šesti dny uteklo ze svých domovů již nejméně 160.000 civilistů. Většinou lidé prchali před násilnostmi ve městech Tall Abjad a Rás al-Ajn, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy