Soud poslal do vazby obviněné v kauze policejních úniků. Hrozí jim až deset let vězení

ČTK ČTK
14. 5. 2016 11:38
Okresní soud pro Prahu - východ vzal do vazby dva ze tří obviněných v kauze neoprávněného předávání informací z trestních řízení. Řekl to soudce Martin Dostál. Návrh na vzetí do vazby podala v pátek státní zástupkyně Lenka Bradáčová, třetí obviněný byl podle ní propuštěn na svobodu.
Foto: Lukáš Bíba/Economia

Soud pro Prahu – východ poslal do vazby dva obviněné muže v kauze neoprávněného předávání informací z trestích řízení. Jde o detektiva protikorupčního útvaru Radka Holuba a bývalého policistu Igora Gáboríka.

Státní zástupkyně Lenka Bradáčová uvedla, že vazbu navrhla kvůli obavě z maření trestního stíhání působením na dosud nevyslechnuté svědky a protože by muži mohli opakovat trestnou činnost, pro kterou jsou stíháni. Soud souhlasil s oběma vazebními důvody.

Oba muže zadržel ve středu policejní Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Spolu s třetím podezřelým - středočeským celníkem Pavlem Šímou, který je vyšetřován na svobodě - jsou stíháni jsou za zneužití pravomoci úřední osoby, přijetí úplatku, podplácení a neoprávněný přístup k počítačovému systému.

Za přijetí úplatku pachatelům hrozí tři až deset let vězení, za podplácení jeden rok až šest let odnětí svobody.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Kurdové se stahují ze severu Sýrie, příměří ale neprodloužíme, oznámil Erdogan

Oddíly syrských Kurdů YPG se v severní Sýrii stále ještě stahují od turecké hranice. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, který zároveň odmítl návrh francouzského prezidenta Emmanuela Macrona na prodloužení příměří. Turecko, které zahájilo boj proti syrským Kurdům 9. října, minulý čtvrtek přistoupilo na 120hodinové příměří. To skončí tento den ve 21:00 SELČ.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy