Soud poslal do vazby obviněné v kauze policejních úniků. Hrozí jim až deset let vězení

ČTK ČTK
14. 5. 2016 11:38
Okresní soud pro Prahu - východ vzal do vazby dva ze tří obviněných v kauze neoprávněného předávání informací z trestních řízení. Řekl to soudce Martin Dostál. Návrh na vzetí do vazby podala v pátek státní zástupkyně Lenka Bradáčová, třetí obviněný byl podle ní propuštěn na svobodu.
Foto: Lukáš Bíba/Economia

Soud pro Prahu – východ poslal do vazby dva obviněné muže v kauze neoprávněného předávání informací z trestích řízení. Jde o detektiva protikorupčního útvaru Radka Holuba a bývalého policistu Igora Gáboríka.

Státní zástupkyně Lenka Bradáčová uvedla, že vazbu navrhla kvůli obavě z maření trestního stíhání působením na dosud nevyslechnuté svědky a protože by muži mohli opakovat trestnou činnost, pro kterou jsou stíháni. Soud souhlasil s oběma vazebními důvody.

Oba muže zadržel ve středu policejní Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Spolu s třetím podezřelým - středočeským celníkem Pavlem Šímou, který je vyšetřován na svobodě - jsou stíháni jsou za zneužití pravomoci úřední osoby, přijetí úplatku, podplácení a neoprávněný přístup k počítačovému systému.

Za přijetí úplatku pachatelům hrozí tři až deset let vězení, za podplácení jeden rok až šest let odnětí svobody.

 

Právě se děje

Další zprávy