Sobotka podpořil Chovancovu žalobu kvůli šibenicím. Je to mediální divadlo, říká starosta Prahy 1

ČTK ČTK
4. 6. 2016 17:51
Podání žaloby na rozhodnutí úředníků Prahy 1, kvůli nošení šibenic na demonstraci, přivítal premiér Bohuslav Sobotka. Žalobu podal ministr vnitra Milan Chovnec. Naopak starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09) považuje Chovancův krok za mediální divadlo. Poukázal při tom na fakt, že ministerstvo napadlo postup úřadu až půl roku po vydání rozhodnutí. Makety šibenic se objevily loni v červenci na demonstraci proti imigraci a uprchlickým kvótám v centru Prahy.
Šibenice na demonstraci.
Šibenice na demonstraci. | Foto: ČTK

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka přivítal, že ministr vnitra Milan Chovanec (oba ČSSD) podal žalobu na rozhodnutí úředníků Prahy 1, podle kterého nebylo nošení šibenic na demonstraci přestupkem. Podle Sobotky by Česko nemělo být zemí, kde se konají demonstrace, které mají za úkol zastrašit lidi s jiným názorem. Předseda vlády to řekl České televizi (ČT). Naopak starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09) považuje Chovancův krok za mediální divadlo.

O Chovancově žalobě proti rozhodnutí úředníků z Prahy 1 informoval deník Právo. Sobotka ministrův krok ve věci šibenic na demonstraci ocenil. "Podle mého názoru to je pohrůžka smrtí, a já jsem rád, že ministr Chovanec postupuje tímto způsobem," uvedl Sobotka.

Starosta Prahy 1 Lomecký podle ČT označil Chovancův krok za mediální divadlo. Poukázal při tom na fakt, že ministerstvo napadlo postup úřadu až půl roku po vydání rozhodnutí.

Makety šibenic se objevily loni v červenci na demonstraci proti imigraci a uprchlickým kvótám v centru Prahy. Úřad městské části Praha 1 na podzim rozhodl, že muž, který šibenice přinesl, nespáchal přestupek. Rozhodnutí následně potvrdil pražský magistrát.

 

Právě se děje

Další zprávy