Sobotka: Jízda Nočních vlků je reakce na americký konvoj

ČTK ČTK
20. 4. 2015 16:25
Ztotožňuje se tak s názorem Lubomíra Zaorálka, který jízdu označil za provokaci.
Bohuslav Sobotka
Bohuslav Sobotka | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) považuje chystanou jízdu ruských motorkářů z organizace Noční vlci Evropou za reakci ruské vlády na nedávný průjezd amerického konvoje.

"Myslím si, že není náhoda, že vzápětí poté, kdy těmito zeměmi projel americký konvoj, tak mají projíždět ruští motorkáři," poznamenal po setkání s polskou premiérkou Ewou Kopaczovou.

Souhlasí tak s názorem ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD), který jízdu označil za provokaci. "Můj názor se v zásadě shoduje s tím, co k tomu uvedl už ministr zahraničí," poznamenal Sobotka.

Noční vlci chtějí při příležitosti výročí ukončení druhé světové války cestovat do Berlína přes Bělorusko, Polsko, Slovensko, Rakousko, Bavorsko a Česko. Mnozí je označují za nacionalisty a násilníky. 

Americký konvoj projel na přelomu měsíce zeměmi několika středo- a východoevropských spojenců USA.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Na dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň byla nehoda, dálnice je znovu průjezdná

Dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň uzavřela dnes časně ráno téměř na dvě hodiny nehoda osobního vozidla a dodávky. Řidič osobního vozidla utrpěl těžká zranění, záchranáři ho převezli do nemocnice. Zhruba v 6:45 se dálnice otevřela v plném rozsahu

Zdroj: ČTK
Další zprávy