reklama
 
 

Sobotka: Babiš využil dluhopisy, aby oje*al český stát. Nikdy takhle nemluvil, diví se šéf ANO

AKTUALIZOVÁNO 3. 2. 2017
Premiér Sobotka na svém profilu na Facebooku ostře vystoupil proti ministru financí Andreji Babišovi. Vyčetl mu, že "oje*al český stát" nákupem nedaněných dluhopisů. Babiš se ale hájí tím, že vše bylo v mezích zákona. "Já ho takhle nikdy mluvit neslyšel," napsal vicepremiér v textové zprávě redakci Aktuálně.cz

Praha – Premiér Bohuslav Sobotka se na svém facebookovém účtu ostře opřel do ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Vyčetl mu, že využil korunové dluhopisy, aby "důkladně oje*al český stát". Babiš se hájí tím, že to v té době bylo legální.

Řečeno jednoduchým trumpovským jazykem: Korunové dluhopisy byla cesta, kterou využil miliardář A. Babiš k tomu, aby důkladně ojebal český stát. Říká, že to bylo chvíli legální. Já říkám, že je to velké pokrytectví, když inkasuje peníze z Agrofertu, aniž by je zdanil, a současně se tváří, jak bojuje s daňovými úniky. Tohle je šaškárna!

Zveřejnil(a) Bohuslav Sobotka dne 03. Únor 2017

"Já říkám, že je to velké pokrytectví, když inkasuje peníze z Agrofertu, aniž by je zdanil, a současně se tváří, jak bojuje s daňovými úniky," napsal Sobotka. Svůj ostrý výstup proti Babišovi zakončil slovy: "Tohle je šaškárna!"

Na Twitteru pak ujistil, že komentář k Babišovi obsahující vulgární slovo napsal sám. "Ano, Andrej Babiš skutečně český stát nešetřil. A je dobré to říci naplno," uvedl.

Vicepremiér podle reportérů ČT uspokojivě nevysvětlil, kde vzal peníze na pořízení od daní osvobozených dluhopisů Agrofertu za 1,482 miliardy korun.

Babiše Sobotkova ostrá slova překvapila. "Asi je to nový styl pana Sobotky. Já ho takhle nikdy mluvit neslyšel," napsal v textové zprávě redakci Aktuálně.cz. Vicepremiér se znovu hájil tím, že zákon neporušil. "Každopádně jsem neudělal nic nezákonného a nikoho jsem nepodvedl, je to lež, kterou odmítám," dodal s tím, že pokud ho chce předseda vlády kritizovat, má si nejdřív zamést před vlastním prahem.

Zopakoval, že Sobotka "zneužíval poslanecké náhrady na koupi bytu v hodnotě sedmi milionů" nebo "zadlužil občany naší země o 400 miliard coby ministr financí" nebo "zprivatizoval zcela nevýhodně OKD, kde vznikla státu škoda šest miliard korun".

"Dluhopisy nakoupilo 73 492 držitelů, všichni podle zákona z pera parťáka pana Sobotky – pana Kalouska. Pan Sobotka může pro všechny držitele dluhopisů navrhnout jejich zdanění," dodal Babiš.

autor: Barbora Němcová | 3. 2. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama