reklama
 
 

Premiér Andrej Babiš: Syn je těžce nemocný, novináři terorizují moji rodinu

Aktualizováno 18. 11. 2018 23:11
reklama
Premiér Andrej Babiš poskytl rozhovor televizi Nova. Řekl, že novináři natáčeli ve Švýcarsku jeho syna skrytou kamerou, čímž porušili švýcarské zákony. Uvedl, že věří v dohodu s ČSSD na pokračování současné vlády, a kdyby jej prezident Miloš Zeman znovu pověřil sestavením kabinetu, nabídku by přijal. Rozhovor jsme sledovali v on-line přenosu.

Premiér Andrej Babiš: Syn je těžce nemocný, novináři terorizují moji rodinu

reklama
23:11
 

Zde se můžete podívat na videozáznam prohlášení Beáty Babišové, natočené ve Švýcarsku.

Nemůžeme svobodně vyjít na ulici, říká matka Andreje Babiše mladšího | Video: TV Nova
22:13
 

Na otázku na možné nebezpečí pro jeho syna či bezpečnostní riziko pro Českou republiku, jak o pobytu syna premiéra na anektovaném Krymu mluvili někteří politici: "Já viděl většinu politiků světa, Trumpa, Putina, všechny jsem viděl. Tihle lidi ani netuší, o čem mluví. Dělají si politiku antibabiš, zviditelňují se na neštěstí mého syna. To je neuvěřitelné."

22:12
 

Televize Seznam vyzvala po rozhovoru na TV Nova Andreje Babiše k účasti i v jejím vysílání. 

22:07
 

Babiš: Já jsem přesvědčen, že žádná strana ve sněmovně nemá důvod shodit naši vládu.

22:06
 

"Napsal jsem panu Okamurovi esemesku, kde jsem mu sdělil, že jsem překvapený, že se připojil ke kampani proti mně. Ale není důvod, aby ČSSD hlasovala proti vládě. Děkuji panu prezidentovi, že mě podpořil," odpověděl premiér na otázku týkající se budoucnosti vlády.

22:04
 

Babiš o vládní krizi: "Já chápu, že v ČSSD jsou lidé, kteří vyvíjí tlak na pana předsedu, protože nechtěli, aby ČSSD s námi šla do vlády. Já si myslím, že pan Hamáček zachránil ČSSD vstupem do vlády."

22:02
 

"Snažím se chránit své děti. To je pro mne nejdůležitější," uvedl předseda vlády a hnutí ANO.

21:59
 

Premiér: "Na Václaváku byla už šibenice a lidé na mě plivou. Vulgárně mi nadávají. Dostávám i stovky e-mailů a esemesek podpory. Pochopí mě rodiče, jejichž děti také mají problémy a jsou nemocné."

21:58
 

"Já nechci mluvit za mého syna, zda bude vypovídat. Je mu 35 let. Nebudu mluvit za něj," řekl Andrej Babiš. Obvinil novináře z terorizování jeho rodiny.

21:57
 

"Jde o puč Palermo. Bylo to naplánované před 17. listopadem," zopakoval premiér svůj názor na reportáže Seznam zprávy.

21:57
 

"Moje děti nabyly akcie v roce 2007, můj syn ještě v roce 2014 létal. Moje dcera měla dvě vnučky a mezitím se nějak vyvíjela její nemoc," bránil vlastnictví Čapího hnízda Babiš.

21:56
 

Andrej Babiš o Čapím hnízdu: "Když za vámi přijdou děti, že chtějí podnikat, tak na to pohlížíte spíš pohledem otce než podnikatele. Proč by nemohla moje rodina podnikat? Co je na tom špatného? Já mám čistý stůl."

21:54
 

Andrej Babiš: "Doporučuji všem, ať se jedou podívat na Čapí hnízdo. Miroslav Kalousek ani neví, co je korupce. Nikdo nikoho nekorumpoval. Moje rodina si koupila firmu, která se ucházela o dotaci na Čapí hnízdo. 

21:52
 

"Kauza Čapí hnízdo je už 11 let stará věc, kdybych nebyl v politice, nikdo o kauze neslyšel. Ta dotace proběhla podle pravidel, byla devětkrát kontrolovaná," zopakoval znovu Babiš. Odmítl, že by farmu Čapí hnízdo přepsal na svou rodinu. Označil to za nesmysl. Farma byla prý od začátku projekt jeho dcery, Babiš tvrdí, že nikdy majitelem farmy nebyl.

21:51
 

"Máte vážně nemocného syna, svěříte ho do péče panu Protopopovi, odvezete ho do Ruska, na Krym, tam ho nechá samotného a pak se vrátí, odveze ho do Krivého Rogu, tam ho nechá samotného. Sám o Krivom Rogu řekl, že je to semeniště narkomanů a nechá ho samotného pod dohledem přítelkyně. To vás nezneklidňovalo?" ptal se jej moderátor.  

"Já neznal detaily. Občas poslal fotografii a já byl šťastnej, že má přítelkyni," reagoval Babiš.

21:50
 

"S přítelkyní byl na Krymu šťastný," řekl o synovi premiér.

21:49
 

"Přítelkyně mého syna je Ukrajinka. Seznámili se na Krymu. Má rodinu v Krivém Rogu. Pak odjela, synovi se na Krymu přestalo líbit, tak napsal, že byl unesen. To je nesmysl. Můj syn je s tou dívkou šťastný."

21:47
 

Premiér na TV Nova: "Pan Protopopov je Rus. Nemá víza do Evropské unie. Co je na tom, že byli v Rusku? Vždyť tam jezdí všichni. Do Krivého Rogu na Ukrajině jeli se synem autem. Co je na tom špatného? Já jsem panu Protopopovi vděčný."

(Sám Protopopov řekl deníku Právo, že umí jen rusky a jinde by se nedomluvil - pozn. red).

21:45
 

Andrej Babiš: Schizofrenici se bojí pronásledování či spiknutí. Když novináři syna pronásledovali, jeho stav se zhoršil. Neposlal jsem syna do Ruska kvůli tomu, aby unikl úřadům. To je nesmysl. Proč by syna zatýkali? Nic neudělal. Nikomu se nevyhýbal.

21:43
 

"Novináři zneužívají mého syna, oni v něm vyvolali nějakou důvěru. Já, když jsem se s ním setkal, tak jsem mu vysvětloval, že zájem novinářů je vyvolat spor mezi otcem a synem. On je přesvědčený, že na ten výlet na Krym jel nedobrovolně, přitom si tam našel přítelkyni," řekl ve vysílání TV Nova dále Babiš.

autor: Domácí | 18. 11. 2018 22:08

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama