Nemůžeme ani vyjít na ulici, vzkázala ze Švýcarska Beata Babišová

Domácí Domácí
18. 11. 2018 20:18
Matka Andreje Babiše mladšího Beata Babišová kritizuje novináře Seznam Zprávy Sabinu Slonkovou a Jiřího Kubíka za způsob, jakým pořídili rozhovor s jejím synem ve Švýcarsku.
Nemůžeme svobodně vyjít na ulici, říká matka Andreje Babiše mladšího | Video: TV Nova

Podle ní kladli sugestivní otázky, přestože je upozornila, že syn je nemocný. Požádala advokáty o ochranu své rodiny. "Nemůžeme svobodně vyjít na ulici," uvedla na záznamu, který zveřejnil portál tn.cz. Prohlášení učinila den poté, co ji a jejího syna navštívil ve Švýcarsku její bývalý manžel, premiér Andrej Babiš.

V reportáži Seznam Zpráv hovořil Andrej Babiš mladší o tom, že chce vypovídat na policii o kauze Čapí hnízdo a že byl spolupracovníky svého otce donucen odjet na Krym.

"Tento rozhovor sugestivními otázkami vedli tak, aby vyzněl v neprospěch Andreje Babiše staršího a skandalizaci naší rodiny. Jako matka nemocného syna tento postup novinářů Slonkové a Kubíka striktně odsuzuji a žádám všechny slušné novináře, aby se k této nehorázné kampani nepřipojovali. A dále neubližovali mým dětem a celé naší rodině," uvedla Babišová.

Odsoudila novináře. "I přesto, že jsem reportéry Sabinu Slonkovou a Jiřího Kubíka výslovně upozornila na to, že můj syn je nemocný, a proto rozhovor s ním nepřipadá v úvahu, udělali to, že skrytou kamerou rozhovor se mnou a mým synem natočili a zveřejnili," oznámila.

Redakce Seznam zprávy uvedla, že reportéři se zřetelně představili jako novináři. V reportáži nebyla zmínka o adrese, na které Babišovi bydlí. Dokonce ani název města.

Ke své sobotní cestě do Švýcarska se vyjádřil na Facebooku i premiér. "Včera jsem byl navštívit svého syna Andreje a jeho mámu, abych si poslechl, jak prožívají poslední dny. Už pochopili, jak je novináři zneužili. Že se snaží zneužít mého nemocného syna a postavit ho proti mně," napsal Babiš.

Se syném prý strávili v sobotu asi pět hodin a kromě jiného hráli šachy.

Dnes od 21:25 odvysílá rozhovor s premiérem TV Nova.

 

Právě se děje

Další zprávy