reklama
 
 

Babiš odletěl do Švýcarska za synem, ten přestal náhle komunikovat s novináři

17. 11. 2018 19:05
Premiér Babiš položil kytici k památníku na pražské Národní třídě v sobotu už těsně po půlnoci, hned ráno odletěl za svým synem do Švýcarska. Oba jsou kvůli Čapímu hnízdu mezi obviněnými a výroky jeho syna o údajném únosu na Krym v posledních dnech vyostřily politickou situaci. Novináři na základě e-mailů ze Švýcarska opět vyrazili za Babišovým synem, osobní kontakt se jim však už podruhé navázat nepodařilo, nikdo jim neotevřel.

Už dříve premiér prohlásil, že nikdy sám neodstoupí. Babiš v posledních dnech čelil výzvám opozice k demisi kvůli informacím z rozhovoru svého syna, který novinářům Seznamu Zprávy řekl, že byl kvůli kauze Čapí hnízdo unesen na Krym. Premiér jeho slova přičítá duševní nemoci. Opakovaně hovořil o tom, že aktuální kauza je od novinářů hyenismus a připravenou kampaní proti němu, která byla záměrně načasovaná na období před 17. listopadem.

Babiš dnes v krátkém videu řekl, že tento rok přijel na Národní třídu uctít památku studentů dřív, protože ráno letí za synem, který podle něj trpí schizofrenií. Chce mu pomoci, uvedl. Policie nyní prověřuje také okolnosti pobytu Babiše juniora na Krymu, které sám Andrej Babiš mladší označil za únos.

"Matka na mě začíná dělat tlak"

Reportéři ze Seznam Zprávy se vydali tento týden do Ženevy znovu poté, co jim z e-mailové adresy Babišova syna přišla ve čtvrtek zpráva, že stojí o telefonický kontakt s českými vyšetřovateli svého únosu na Krym. Babiš junior v něm také označil za lživé tvrzení svého otce, že musí být ve Švýcarsku kvůli duševní nemoci pod neustálým dozorem.

Ten samý den přišla ze stejné adresy reportérům i další zpráva, uvedl dnes server: "Matka na mě začíná dělat tlak, protože můj otec určitě dělá tlak na ni prostřednictvím SMS". "Ono to dost bolí, když váš vlastní otec říká, že o něčem lžete. Nevím, o čem mluvil," napsal dále podle serveru Babiš mladší. Osobní kontakt se novinářům podruhé už navázat nepodařilo, nikdo jim neotevřel.

Ovlivňování svědků?

Místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka míní, že Babišova návštěva syna by mohla být vnímána jako pokus ovlivnit svědka. "Není zde vážné podezření z ovlivnění svědka/obviněného v kauze Čapí hnízdo? Nemá v takových situacích být využita vazba?" uvedl na Twitteru. K věci by se podle něj měla vyjádřit policie a ministra vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Babiš letos ke kytici na Národní třídě připojil stuhu se slovy z písně Modlitba pro Martu. "Ať mír dál zůstává s touto krajinou. Zloba, závist, zášť, strach a svár, ty ať už pominou, ať už pominou. Toto si dovoluji popřát vám všem," řekl Babiš. V noci uctil také památku studenta Jana Opletala a události listopadu 1939.

Babiš s Okamurou přišli na Národní třídu už po půlnoci | Video: Velké zprávy, Facebook Zpravodajství FTV Prima |  01:16

autoři: Aktuálně.cz, ČTK | 17. 11. 2018 19:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama