reklama
 
 

Silné bouřky ve čtvrtek zasáhnou nejen Moravu, ale i Prahu a střední Čechy

Aktualizováno 20. 6. 2019 19:52
Bouřky ve čtvrtek odpoledne a večer zasáhnou nejen východ a jih Česka, ale i část středních Čech a Prahu. Ojediněle mohou být i silné, s krupobitím a silným větrem s nárazy o rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině. Silnými bouřkami a přívalovým deštěm je nejvíce ohrožen Olomoucký kraj a západní část Moravskoslezského kraje. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který tak rozšířil své předchozí upozornění na bouřky.

Aktuální upozornění platí od čtvrtečního večera do pátečních 03:00 pro všechny moravské kraje, Vysočinu, Pardubický a Jihočeský kraj, jihovýchodní okresy Středočeského kraje a Prahu.

Do čtvrtečních 21:00 je navíc v platnosti výstraha před velmi silnými bouřkami s přívalovým deštěm pro Olomoucký kraj a okresy Bruntál, Krnov a Rýmařov.

Bouřky a přívalové deště v Jihomoravském kraji ve čtvrtek v pozdějším odpoledni zaměstnaly hasiče, kteří kvůli nim už zasahovali třicetkrát. V souvislosti s počasím vyjížděli nejčastěji na Blanensku, Břeclavsku a Brněnsku. V platnosti zůstává výstraha meteorologů před bouřkami.

Výjezdy hasičů kvůli bouřkám začaly kolem 16:30. "Šlo o popadané stromy či větve, také o čerpání vody ze sklepů," řekl mluvčí hasičů Filip Venclovský. Tři desítky výjezdů v souvislosti s počasím mluvčí napočítal k 19:00.

Podle meteorologů může na severu Moravy při přívalových deštích napršet až kolem 40 milimetrů srážek za půl hodiny. Lidé by si tak měli dát pozor na možné zatopení níže položených míst a rozvodnění malých toků. Na pozoru by se měli mít i před pády stromů a větví a před blesky.

autor: ČTK | 20. 6. 2019 11:25

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama