Silné bouřky ve čtvrtek zasáhnou nejen Moravu, ale i Prahu a střední Čechy

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 6. 2019 19:52
Bouřky ve čtvrtek odpoledne a večer zasáhnou nejen východ a jih Česka, ale i část středních Čech a Prahu. Ojediněle mohou být i silné, s krupobitím a silným větrem s nárazy o rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině. Silnými bouřkami a přívalovým deštěm je nejvíce ohrožen Olomoucký kraj a západní část Moravskoslezského kraje. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který tak rozšířil své předchozí upozornění na bouřky.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Lukáš Bíba

Aktuální upozornění platí od čtvrtečního večera do pátečních 03:00 pro všechny moravské kraje, Vysočinu, Pardubický a Jihočeský kraj, jihovýchodní okresy Středočeského kraje a Prahu.

Do čtvrtečních 21:00 je navíc v platnosti výstraha před velmi silnými bouřkami s přívalovým deštěm pro Olomoucký kraj a okresy Bruntál, Krnov a Rýmařov.

Bouřky a přívalové deště v Jihomoravském kraji ve čtvrtek v pozdějším odpoledni zaměstnaly hasiče, kteří kvůli nim už zasahovali třicetkrát. V souvislosti s počasím vyjížděli nejčastěji na Blanensku, Břeclavsku a Brněnsku. V platnosti zůstává výstraha meteorologů před bouřkami.

Výjezdy hasičů kvůli bouřkám začaly kolem 16:30. "Šlo o popadané stromy či větve, také o čerpání vody ze sklepů," řekl mluvčí hasičů Filip Venclovský. Tři desítky výjezdů v souvislosti s počasím mluvčí napočítal k 19:00.

Podle meteorologů může na severu Moravy při přívalových deštích napršet až kolem 40 milimetrů srážek za půl hodiny. Lidé by si tak měli dát pozor na možné zatopení níže položených míst a rozvodnění malých toků. Na pozoru by se měli mít i před pády stromů a větví a před blesky.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy