reklama
 
 

Teplé počasí si dá na víkend přestávku, poté přijdou tropy s teplotami i 36 stupňů

20. 6. 2019 10:06
Po teplejších dnech se před víkendem opět mírně ochladí. Za zvlněnou studenou frontou, která z našeho území bude v pátek a v sobotu zvolna postupovat k východu, k nám bude přechodně proudit chladnější vzduch. Přinese oblačnost a na některých místech déšť a přeháňky. Po víkendu se začne opět oteplovat a teploty by v průběhu týdne měly vystoupat vysoko nad 30 stupňů Celsia, vyplývá z informací Českého hydrometeorologického ústavu.

Ve čtvrtek bude přes den nejprve polojasno, odpoledne přibude oblačnosti a místy se objeví přeháňky či bouřky. Na jihovýchod Česka ojediněle dorazí i silné bouře doprovozené přívalovým deštěm. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 26 až 30 stupni Celsia, v západních Čechách kolem 25 stupňů Celsia. Na horách naměří kolem 21 stupňů. V noci teploty klesnou na 13 až 17 stupňů Celsia.  

Pátek přinese oblačné počasí. Na některých místech, především na Moravě a ve Slezsku lze očekávat přeháňky a bouřky. Rtuť teploměru vystoupá na 23 až 27 stupňů Celsia. V noci na 12 až 16 stupňů Celsia. 

sobotu bude oblačno až zataženo, ojediněle je třeba počítat s bouřkami. Na severu Čech může na některých místech pršet. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 22 až 26 stupňů Celsia, Během noci teploty klesnou na 12 až 16 stupňů. 

Oblačná obloha vydrží i v neděli. Na jihovýchodě Česka se mohou vyskytovat přeháňky, ojediněle i bouřky. Ty však budou od severozápadu ustávat a oblačnost bude ubývat.  Teploměr bude ukazovat 23 až 27 stupňů Celsia, v noci potom 12 až 16 stupňů. 

pondělí bude jasno až polojasno. Na jihu a východě území se mohou ještě objevit přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty vystoupají k 26 až 30 stupňům. V noci teploty klesnou na 11 až 15 stupňů. 

Další dny pracovního týdne přinesou jasnou až skoro jasnou oblohu. Při přechodně zvětšené oblačnosti se místy vyskytnou přeháňky nebo bouřky. Denní teploty se budou pohybovat mezi 29 až 33 stupni. Postupně vystoupají až na hodnoty mezi 32 a 36 stupni Celsia.  

autor: Domácí | 20. 6. 2019 10:06

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama