Šéfem protikorupční policie se stal Tomáš Martinec

ČTK ČTK
22. 3. 2011 10:49
Dosavadní ředitel Libor Vrba ve funkci skončil v polovině března
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Novým ředitelem Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality je od pondělí dosavadní zástupce policejního ředitele v kraji Vysočina Tomáš Martinec. V minulosti již u útvaru působil jako náměstek.

Podle deníku Právo byl Martinec na místo ředitele útvaru dosazen bez výběrového řízení, protože byl ve stejné služební hodnosti. Policejní prezident Petr Lessy si Martince vybral kvůli jeho bohatým zkušenostem.

"Roli hrálo jeho působení ve vedení protikorupční policie a ještě předtím na finanční policii, ale také úspěšná transformace kriminálky na Vysočině," uvedla mluvčí policejního prezidia Pavla Kopecká.

Dosavadní šéf protikorupční jednotky Libor Vrba na svou funkci rezignoval koncem února. Martinec přitom z vedení útvaru odešel před dvěma lety kvůli neshodám právě s Vrbou, kterého zastupoval, připomíná deník. Martinec vedl protikorupční policii ještě před nástupem Vrby jako pověřený náměstek.

O Martincovi se podle Práva v minulosti mluvilo například kvůli jeho vztahům s bývalým pražským primátorem Pavlem Bémem. Ten mu prý v roce 2008 coby náměstkovi protikorupčního útvaru neoficiálně nabídl místo pražského policejního ředitele, a to aniž měl k takovému jednání jakýkoliv mandát. Martinec podle Práva nabídku odmítl a o nestandardním jednání primátora informoval své tehdejší nadřízené.

Vrba u policie skončil k 15. březnu. O tom, že by Vrba mohl odejít z čela útvaru, se hovořilo delší dobu. K práci protikorupční policie se totiž předtím kriticky vyjádřili Lessy i ministr vnitra Radek John.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy